1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Носите фустани? Ги сакате? Во кои прилики најчесто ги носите? Какви модели ви се допаѓаат?
  Поставувајте слики од вашите омилени модели...
   
  На Alley3112 и WomanInRed им се допаѓа ова.
 2. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  403303_313247848714269_127507310621658_837832_433889159_n.jpg 419338_326835774022143_127507310621658_871309_1007522789_n.jpg
   
  На MATEJA, Luckky, angela_ane и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  [​IMG]
   
  На Gemini, Bum-Bum, Bibi@ и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
 5. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
  [​IMG]

  [​IMG]


  :rolleyes:
   
  На Pape, angela_ane, Стефанија и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  [​IMG]
   
  На MATEJA, ~ Скарлетка ~, Gemini и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  tumblr_l86zchb0gC1qd4hzoo1_500.jpg 317158_10150391763244962_187105184961_8660296_1921482738_n.jpg DG-7456_Black_front.jpg
   
  На TheDevil, Rosana, Gemini и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
 10. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  [​IMG]
   
  На Gemini, cece17 и Sugar им се допаѓа ова.

Сподели: