1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фустани

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  1236171_533580770044366_1406816487_n.jpg
   
  На Rosana и Lady* им се допаѓа ова.
 2. J'adore Paris

  J'adore Paris Нов член

  Зачленет на:
  19 септември 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  8
  large (3).jpg
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  1176173_559504327436660_996910656_n.jpg (inlove)
   
  На Mistery :) му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
 5. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541

  фустанов ме воодушевува секој пат кога и да го погледнам (inlove) (wasntme)
   
 6. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  Еве нешто во мој стил.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 7. roger0

  roger0 Нов член

  Зачленет на:
  30 септември 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
 8. Soffii

  Soffii Нов член

  Зачленет на:
  11 октомври 2013
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  23
 9. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
 10. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Прекраснотиии..
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Mystique и Luckky им се допаѓа ова.

Сподели: