Тетоважа

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Ептен ме бендисува, само некој добар тату мајстор што знае во детал да ја исцрта иста.

1606906_1066875440005741_7461902806115929539_n.jpg
да не испадне лоша копија ко оваа :D

original.jpg
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Coci8 and Altaïr

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
одамна преговараме со систерот да направиме по една сестринска тетоважа...сеуште се одлучуваме кога, како и каква и на кое место :D

3137.jpg
sister-tattoos-4.jpg
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Како може тетоважи да сакате? Со самото тоа што ќе се тетовирате вие станувате слуги на ѓаволот. Пу пу, бог да чува.
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Обожавам тетоважи :)
Моментално имам 2 тетоважи, втората што ја направив ми е голема на левото рамо, имам речиси полуракав (израз во тетовирањето, кога половина рака ти е истетовирана).
На есен ќе правам и трета тетоважа ;)
Најдобар период од годината за тетовирање е есента, од повеќе причини.

И двете тетоважи ми ги изработи Емилија Пендева особено полуракавот (кој што беше прилично захтевен, и бараше голема прецизност) ептен профи ми го направи, и контури, сенчење, чиста 10-ка, презадоволна сум ... вкупно 6 часа активно тетовирање беше потребно, затоа што во една сесија ја правев тетоважата.
И третата тетоважа она ќе ми ја прави, матична ми е, не ја мењам :D

Еве едно видео од нејзината свадба, тетоважата со черепот и ја обожавам, прекрасна креација :)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and BadBoy007

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Мојата желба за тетовирање се нема сменето, а не сум ги сменила ни замислите што ги имав пред години, така да само прашање на време е кога ќе ги направам.
Во моментов имам две и и двете се на видливи места т.е. на левата и десната подлактица однатре. Едната ја цртав сама (сакам малку да ја доправам сега), другата е one-line од Нефертити и е доста големка.
Дали одамна ми се допаѓале? Да.
Дали имаат посебно значење? Можеби до некој степен, но не баш.
Искрено, ако ви се допаѓа и сте спремни да го носите цел живот, и тостер истетовирајте си на чело, па ич да не ви е гајле да ве прашува некој за значење. Може сакам препечен леб, и?
Unpopular opinion: А, па една симболика што е ако си го истетовирам хороскопскиот знак или иницијалите/имињата на децата, па, па... да не ќе заборавам како се викаат.

р.ѕ. Еднаш запознав лик што сопственото име си го има лупнато на подлактица и тоа со онака НАА букви. :frantic :zelen :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мојата желба за тетовирање се нема сменето, а не сум ги сменила ни замислите што ги имав пред години, така да само прашање на време е кога ќе ги направам.
Во моментов имам две и и двете се на видливи места т.е. на левата и десната подлактица однатре. Едната ја цртав сама (сакам малку да ја доправам сега), другата е one-line од Нефертити и е доста големка.
Дали одамна ми се допаѓале? Да.
Дали имаат посебно значење? Можеби до некој степен, но не баш.
Искрено, ако ви се допаѓа и сте спремни да го носите цел живот, и тостер истетовирајте си на чело, па ич да не ви е гајле да ве прашува некој за значење. Може сакам препечен леб, и?
Unpopular opinion: А, па една симболика што е ако си го истетовирам хороскопскиот знак или иницијалите/имињата на децата, па, па... да не ќе заборавам како се викаат.

р.ѕ. Еднаш запознав лик што сопственото име си го има лупнато на подлактица и тоа со онака НАА букви. :frantic :zelen :zelen

А дали постојат привремени тетоважи? Пример ја носиш 2-3 години, сакаш да смениш и како што се отстранува лак за нокти со ацетон така да може тетоважата да се отстрани со некоја супстанца?
Некако ми е логично да има начин кој не предвидува игли ама не знам :)