1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тетоважа

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од Deadelina93, 15 февруари 2012.

 1. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  Temava ja otvaram bidejki sakam koga ke napolnam 18 god. da si napravam edna pa me interesira vaseto mislenje za tetovaza...
  Sto mislite za tetovazite?Dali gi opravduvate?Dali bolat pri pravenjeto?pa stavete i nekoja slika ako sakate...:nasmevka
   
 2. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Во иднина ќе те замолам да пишуваш кирилица.:)
   
 3. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Пред се дали таа тетоважа што мислиш да ја правиш ја правиш затоа што имаш цврста причина за тоа, дали ќе има таа тетоважа некое значење или чисто онака зашто ќе наполниш 18 години?
   
  На TIGERWOMAN31SK и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 4. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  сеуште не сум се одлучила цврсто каква да биде,но да-сакам да има некакво значење
   
 5. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  решив да се тетовирам собрав пари и ми искочи нешто друго. следниов пат идам не му ја мислам и знам што да тетовирам. иначе мн ме пали девојка со тетоважа :eekops: деаделина тетовирај се :cool:
   
  На Marinela, Scars, КрисТина К. и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. zica

  zica Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  18
  Секогаш викав дека нема да се тетовирам ама незнам што ми стана еден ден си викам па зашто да не сакам и јас.Утредента одма закажав , отидов и се истетовирав на внатрешниот дел од предпоследниот прст на раката.Воопшто не се познава , а и јас ја чувствувам како цел живот да си ја имам :)
   
  На 84 sk_Y ^_-, Scars, Dee Dee и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
  Само ако имам голема причина за тоа, ако се случи нешто поважно во мојот живот и со тетоважата да го означам тој период/настан. Така ради филм, не би.:D За сега нема нешто такво... но ако би правела тетоважа сакам да е на долниот дел од грбот и да не е многу голема.
   
  На Ivance и Glorry им се допаѓа ова.
 8. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Јас сакам. На стапало
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Имам 2 моментално на вратот и на грбот на левата страна и нема да бидат последни ке има најмалце уште 2.:)
  Совет: Тетовирај нешто што ке има значење за тебе, а во никој случај тоа да не се лажеш да тетовираш портрет или име на дечко за да не се каеш некогаш. Имам другар има портрет на бивша девојка кој сега ке треба ја покрива со друга тетоважа :)

  285889_2338928074354_1284459661_32741362_1265915431_o.jpg


  23082011629.jpg
   
  На Oleri, TIGERWOMAN31SK, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Тетовирај се само доколку знаеш точно која тетоважа ја сакаш доживотно да ја носиш и истата да ти е со значење. Денес тетовирањето стана тренд, сите мислат дека се фраери/фраерки доколку имаат тетоважи. Денес, сите оние на кои им се допаѓаат тетоважите брзаат да стават веднаш штом ќе наполнат 18. Треба да се промисли тетоважата, а не само да се стави. Јас во рок од 2 години, смислувајќи си тетоважа и воедно на кое место да ја ставам, сменив најмалку 20 идеи, и денес кога ќе ми текне за малку што ќе сум ставила, ми се гади. Навистина е тешко да се направи вистинскиот избор :)
   
  На Prashina и foREVer им се допаѓа ова.

Сподели: