Тетоважа

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Оваа ми се свиѓа, само е некако превидлива, апла тетоважиште а и не може да и се препише некое значење... :DBgjsuDACEAAp4dj.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marinela

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Perfect body art...

1483070_10152942612264471_8407293038614604036_n.pngfull-tattoo-designs-for-women-at-the-back.jpg


Arm-Tattoos-for-Girls.jpg


2857c1afe20287e9773de392857a69d2.jpg


Unique-Lower-Back-Tattoo-Designs-for-Women.jpg
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Ова се т.н. surreal cubist tattoos и се правени така што клиентот раскажува приказна од својот живот, па артистиве тоа го претвараат во тетоважа.
Дечкиве се ненормално добри. Цела може да ме истетовираат вака. Феноменални се!
cubism-tattoos-expanded-eye-1.jpg cubism-tattoos-expanded-eye-7.jpg cubism-tattoos-expanded-eye-10.jpg cubism-tattoos-expanded-eye-13.jpg cubism-tattoos-expanded-eye-14.jpg cubism-tattoos-expanded-eye-19.jpg
 

stay13

Нов член
9 јули 2015
1
0
1
33
Decki napraviv tetovaza pred nekolku dena. Sega pocnuva da me cesa i nekako bukvite bledeat. Dali toa e normalno?
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Decki napraviv tetovaza pred nekolku dena. Sega pocnuva da me cesa i nekako bukvite bledeat. Dali toa e normalno?
Не смееш да ја чешаш, инаку сосема е нормално да те чеша и да се лупи. Бледеат зошто кожата секогаш исфрла дел од мастилото. Кога ќе заврши со процесот и ќе изгледа заздравено местото, можеш да отидеш кај твојот tattoo артист да провери дали е премногу избледена, и ако е, да направи некои преправки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: stay13

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Какво е вашето мислење за тетоважа. (сепак тоа го носиш со себе цел живот)
Дали мислите дека тоа е само колку да се обрне внимание као еј видете ме имам тетоважа и сум во тренд или пак ви е убаво :)
Јас лично сакав уште од помала некоја тетоважа ама коа тато ме искара се откажав и сеа пак сакам да цртам нешто али нз што.? :giggle
А сепак мислам дека нема да напрам пошо не можам да се одлучам , нопрмално ако правам тоа ке е нешто што ке ми значи :D
angel-wing.jpg
Од прилика нешто вакво на врат или на раката од внатрешната страна .. (сеа само ова можев да го најдам)

1612f4f03b1874f46e880ef5d02190ea.jpg
f25e30b00cfc85c04aaa0f9a492c4be4.jpg
Сега за сега само на ова сум фокусирана а и за др се мислам затоа неќам да брзам :)
 
Последна промена: