Спортски Вести

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
http://www.thesportbible.com/footba...-celtic-and-rangers-play-in-the-prem-20160629

Алах, Кришна и Зевс да припомогнат ова да оствари :franticиако Ренџерс не стои баш нај нај со финансии... плус Селтик ќе го прошири стадионот на 67-68К во тој случај, ух, какви утакмици би паѓале, посебно со братски Ливерпул (си го имаат на ти го дај ми го уште од крај на 19.век :D)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Пред некој ден гледав Кинеска Лига. Даваат на СК, и значи тоа е нешто невидено. Во прво полувреме едниот тим напаѓа и дава 3 гола, во второ другиот, скоро секоја утакмица завршуваше со 3:3, 3:2, 4:1 и слично. Тоа играчите беа ептен за никаде, на кинеските мислам. Едвај трчаа, имаше еден црнец и во дуел оди со еден кинез, овој кинезов летна ко пердув, отиде таму во тоа рекламите се испотепа. :rofl
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
За жал, веројатно за последен пат на едно место ќе се соберат на ОИ играчите на Аргентина, последните мохиканци од СП2002 и култните ОИ2004 каде што го газеа дрим тимот два пати. Џинобили, ненормалниот Скола, Делфино и друштво засега играат одлично, џуџето Кампацо и Лапровитола засега навестуваат солидни замени но сепак се далеку од Приџони, Волковски, Херман, Гутиерез, Пепе Санчез, Сконокини и останатите легенди.
Една неверојатна приказна која трае од кога гледам кошарка (15-16 години :)) и ќе ми биде страшно жал ако ова им е последен настап.
Ок, мислам дека Скола ќе игра до 70 годинки барем, таков лик не се раѓа повеќе, вчера пак ги натовари хрватите :kafe:sreken(brokenheart)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Во врска со ОИ. Пред некој ден Косовската натпреварувачка, не ми текнува кој спорт беше ама знам боречка вештина беше, е таа освои златен медал. Доаѓа од земја во која услови не постојат, главен бизнис е дрога и продажба на органи, таа успеа да отиде на ОИ и да освои златен медал.
Нашите од друга страна, не можат ништо да освојат. Во стрелаштво од 51 нашата заврши 42. Така да ние ќе си се фалиме со 4то место во кошарка и подарено 5то место во ракомет, додека другите носат медали. Секако Словенија не ја ни спомнувам, ќе ме боли глава.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Аргентина изгуби од Литванија :(
Што му требаше на Ночиони да ја крши рекламата (facepalm):rofl ццц техничка доби и пак се отцепија оние бледите од балтикот ебате амебичните фаци. Додуша реакцијата на Ночиони беше поради очигледно недосуден фаул ама многу такви ситни педерски `грешки` правеа судиите во корист на Литванија. Само сепак, ближи 50 години, требаше да знае како да се контролира.
Скола некако уморен вчера ама не е важно, сега е време за освета над вечниот ривал Бразил, за тешкиот пораз од СП2014 уште се осеќааат бананите на Варежао и Тиаго Сплитер (за среќа повредени се и не играат) :kafe
Лапровитола треба да има поголема минутажа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
@Outrider се надевам ја гледаше кошаркава. Каква утакмица беше само. :eek:
Две продолженија, Ночиони цар, Скола пред умирање, Бразилциве ем баксузи ем аматерски одиграа на крајот во последната минута. Одлична утакмица сепак, 2 саати уживање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Литванија изгуби од Шпанија 50 разлика, 109:59. :rofl
Вторите во Европа, абе ајде нека кршат глава, жити кошаркарската нација.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
@Outrider се надевам ја гледаше кошаркава. Каква утакмица беше само. :eek:
Две продолженија, Ночиони цар, Скола пред умирање, Бразилциве ем баксузи ем аматерски одиграа на крајот во последната минута. Одлична утакмица сепак, 2 саати уживање.

Не да ја гледав него лудило беше она :frantic:frantic:frantic :eek::eek::eek: одамна немало вакво лудило.
Секогаш има јаки утакмици меѓу Аргентина и Бразил ама ова беше врв, неколку пресврти со враќање на двата тима од -10 до 15, и две продолженија :kafe
111-107(party)
Ночиони остави срце на терен 37 коша, џуџето 32, од каде ја вади оваа брзина Кампацо мало јадно спечено 1,78 му влегува во рекет на монструми ко оној Нене ко шифоњер шо е гајле нема :rofl 2,12 и рамења ко инкредибал халк:kafe

Одамна немам гледано ваков ролеркоустер, прво кога Бразил во последна четврина фати 11+ си викам крај е ова и Кампацо и Ночиони со тројките, последната во последна секунда кога се двоумеше топката дали да влезе....па после отиде Бразил пак на +6 во прво продолжение и пак тројки ама Џинобили промаши последен напад и пак продолжение :rofl среќа одма се одделија на +8 и Бразил пак ги стигна тој Барбоса го немаше никаде тогаш го фати лудило стигнаа на -1 ама тоа беше немаа сила, Џованони библијата припадна веќе, сепак аргентинскиве старци беа појаки од бразилскиве, им го нема Мачадо со 44 години :rofl

Сега со Шпанија ќе биде клање, гледам се разбудиле 50 РАЗЛИКА на литванија :eek:(facepalm):x и пак литванија ќе е прва во групата (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Инаку ФИЏИ :frantic учествувале во фудбал и рагби, ама со драматични разлики во настапите, изледа рагбито им е национален спорт како Нов Зеланд нешто слично, во фудбал изгубиле сите три 0-8, 1-5 и 0-10 :roflа во рагби....ЗЛАТЕН МЕДАЛ :roflја искасапиле Британија во финале, друго Порторико земале злато во женски тенис некоја тенисерка непозната ги победила сите фаворитки, некаква шиптарка од Косово пред тоа злато....се чека Хунзистан да одговори :pusi
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Инаку ФИЏИ :frantic учествувале во фудбал и рагби, ама со драматични разлики во настапите, изледа рагбито им е национален спорт како Нов Зеланд нешто слично, во фудбал изгубиле сите три 0-8, 1-5 и 0-10 :roflа во рагби....ЗЛАТЕН МЕДАЛ :roflја искасапиле Британија во финале, друго Порторико земале злато во женски тенис некоја тенисерка непозната ги победила сите фаворитки, некаква шиптарка од Косово пред тоа злато....се чека Хунзистан да одговори :pusi
Албанката мислам во џудо освои злато. За Фиџи и јас се зачудив, Британците го владеат рагбито си мислев, ама ништо.