Спортски Вести

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Уште не ми се верува, ја гледав репризата и од што толку бев загледан заборавив дека е реприза, и си мислев Жињак ќе даде гол. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Уште не ми се верува, ја гледав репризата и од што толку бев загледан заборавив дека е реприза, и си мислев Жињак ќе даде гол. :)
Ова беше време за освета, како што Франција им се освети на немачка во 1/2 така Португалија на Франција во финале и тоа со некаква вечна резерва на Гоми во Свонси (резерва од велшки клуб го реши ЕП :p) тешко дрво беше овој Едер кога и да влезеше во игра и сега ќе си остане во историја за сите времиња :cool:

3 пати ги имале Франција елиминирано Португалија во 1/2 ф. е еднаш беше апла кражба судиска со Зидан, само пак не ми се верува како може една екипа да има толку среќа, да играа Ремзи и Дејвис барем :(
тоа е судбина, толку коцки да се поклопат за овие да освојат не е можно...
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Конечен пласман -

place-country played-won-draw-lost goals for/goals against points

1.Portugal 7 3 4 0 9 5 13
2.France 7 5 1 1 13 5 16
3.Wales 6 4 0 2 10 6 12
4.Germany 6 3 2 1 7 3 11
5.Italy 5 3 1 1 6 2 10
6.Belgium 5 3 0 2 9 5 9
7.Poland 5 2 3 0 4 2 9
8.Iceland 5 2 2 1 8 9 8
9.Croatia 4 2 1 1 5 4 7
10.Spain 4 2 0 2 5 4 6
11.Switzerland 4 1 3 0 3 2 6
12.England 4 1 2 1 4 4 5
13.Hungary 4 1 2 1 6 8 5
14.Slovakia 4 1 1 2 3 6 4
15.Ireland 4 1 1 2 3 6 4
16.Northern Ireland 4 1 0 3 2 3 3
17.Turkey 3 1 0 2 2 4 3
18.Albania 3 1 0 2 1 3 3
19.Romania 3 0 1 2 2 4 1
20.Sweden 3 0 1 2 1 3 1
21.Czechia 3 0 1 2 2 5 1
22.Austria 3 0 1 2 1 4 1
23.Russia 3 0 1 2 2 6 1
24.Ukraine 3 0 0 3 0 5 0
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Штета за Хрватска, имаа тим за злато, гледајќи како играа Французите во финалето.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
@Outrider Селтик изгубиле во квалификации за ЛШ од некојси непознат тим, составен од пазарџии. :)
Не дека изгубиле којзнае колку, ама мислев ќе ги добијат двете. Менаџер е Роџерс или што. :)
 
  • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
@Outrider Селтик изгубиле во квалификации за ЛШ од некојси непознат тим, составен од пазарџии. :)
Не дека изгубиле којзнае колку, ама мислев ќе ги добијат двете. Менаџер е Роџерс или што. :)
Гледав на стрим, ова е најголемата бламажа во последните 128 години, брука која ќе се памети. Малку језив беше теренот со вештачка трева, коли врват зад голот :facepalm2
Да имаат памет ќе му дадат отказ после прва утакмица на вреќата смрдена, го сроза реномето на клубот во една утакмица и тоа со некакви присобрани аматери.
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Гледав на стрим, ова е најголемата бламажа во последните 128 години, брука која ќе се памети. Малку језив беше теренот со вештачка трева, коли врват зад голот :facepalm2
Да имаат памет ќе му дадат отказ после прва утакмица на вреќата смрдена, го сроза реномето на клубот во една утакмица и тоа со некакви присобрани аматери.
Замисли што ќе се случи реваншот да заврши 0:0. :)
Ќе го бркаат низ Глазгов.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Замисли што ќе се случи реваншот да заврши 0:0. :)
Ќе го бркаат низ Глазгов.
Треба со катана некој да го сосече напола.
Се` помалку од пет гола во мрежата на тие аматерите треба да значи отказ, ајде што го напати Ливерпул (жими тоа второто место за кое заслужни беа други, канибалот, стариџ, хендерсон) сега за 90 минути направи повеќе зијан од генерации менаџери, пред три сезони Селтик ја тепа барса во групи од ЛШ со Меси, Нејмар, Иниеста и остали ццц :facepalm2:facepalm2:facepalm2
 
  • Like
Реакции: Altaïr