1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Спортски Вести

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Уште не ми се верува, ја гледав репризата и од што толку бев загледан заборавив дека е реприза, и си мислев Жињак ќе даде гол. :)
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ова беше време за освета, како што Франција им се освети на немачка во 1/2 така Португалија на Франција во финале и тоа со некаква вечна резерва на Гоми во Свонси (резерва од велшки клуб го реши ЕП :p) тешко дрво беше овој Едер кога и да влезеше во игра и сега ќе си остане во историја за сите времиња :cool:

  3 пати ги имале Франција елиминирано Португалија во 1/2 ф. е еднаш беше апла кражба судиска со Зидан, само пак не ми се верува како може една екипа да има толку среќа, да играа Ремзи и Дејвис барем :(
  тоа е судбина, толку коцки да се поклопат за овие да освојат не е можно...
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Конечен пласман -

  place-country played-won-draw-lost goals for/goals against points

  1.Portugal 7 3 4 0 9 5 13
  2.France 7 5 1 1 13 5 16
  3.Wales 6 4 0 2 10 6 12
  4.Germany 6 3 2 1 7 3 11
  5.Italy 5 3 1 1 6 2 10
  6.Belgium 5 3 0 2 9 5 9
  7.Poland 5 2 3 0 4 2 9
  8.Iceland 5 2 2 1 8 9 8
  9.Croatia 4 2 1 1 5 4 7
  10.Spain 4 2 0 2 5 4 6
  11.Switzerland 4 1 3 0 3 2 6
  12.England 4 1 2 1 4 4 5
  13.Hungary 4 1 2 1 6 8 5
  14.Slovakia 4 1 1 2 3 6 4
  15.Ireland 4 1 1 2 3 6 4
  16.Northern Ireland 4 1 0 3 2 3 3
  17.Turkey 3 1 0 2 2 4 3
  18.Albania 3 1 0 2 1 3 3
  19.Romania 3 0 1 2 2 4 1
  20.Sweden 3 0 1 2 1 3 1
  21.Czechia 3 0 1 2 2 5 1
  22.Austria 3 0 1 2 1 4 1
  23.Russia 3 0 1 2 2 6 1
  24.Ukraine 3 0 0 3 0 5 0
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Штета за Хрватска, имаа тим за злато, гледајќи како играа Французите во финалето.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  @Outrider Селтик изгубиле во квалификации за ЛШ од некојси непознат тим, составен од пазарџии. :)
  Не дека изгубиле којзнае колку, ама мислев ќе ги добијат двете. Менаџер е Роџерс или што. :)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ФК Вардар 1-2 ГНК Динамо Загреб
   
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Гледав на стрим, ова е најголемата бламажа во последните 128 години, брука која ќе се памети. Малку језив беше теренот со вештачка трева, коли врват зад голот :facepalm2
  Да имаат памет ќе му дадат отказ после прва утакмица на вреќата смрдена, го сроза реномето на клубот во една утакмица и тоа со некакви присобрани аматери.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  [​IMG]

  :confused::facepalm2:D
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Замисли што ќе се случи реваншот да заврши 0:0. :)
  Ќе го бркаат низ Глазгов.
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Треба со катана некој да го сосече напола.
  Се` помалку од пет гола во мрежата на тие аматерите треба да значи отказ, ајде што го напати Ливерпул (жими тоа второто место за кое заслужни беа други, канибалот, стариџ, хендерсон) сега за 90 минути направи повеќе зијан од генерации менаџери, пред три сезони Селтик ја тепа барса во групи од ЛШ со Меси, Нејмар, Иниеста и остали ццц :facepalm2:facepalm2:facepalm2
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: