1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Спортски Вести

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  http://www.thesportbible.com/footba...-celtic-and-rangers-play-in-the-prem-20160629

  Алах, Кришна и Зевс да припомогнат ова да оствари :franticиако Ренџерс не стои баш нај нај со финансии... плус Селтик ќе го прошири стадионот на 67-68К во тој случај, ух, какви утакмици би паѓале, посебно со братски Ливерпул (си го имаат на ти го дај ми го уште од крај на 19.век :D)
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Пред некој ден гледав Кинеска Лига. Даваат на СК, и значи тоа е нешто невидено. Во прво полувреме едниот тим напаѓа и дава 3 гола, во второ другиот, скоро секоја утакмица завршуваше со 3:3, 3:2, 4:1 и слично. Тоа играчите беа ептен за никаде, на кинеските мислам. Едвај трчаа, имаше еден црнец и во дуел оди со еден кинез, овој кинезов летна ко пердув, отиде таму во тоа рекламите се испотепа. :patos
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  За жал, веројатно за последен пат на едно место ќе се соберат на ОИ играчите на Аргентина, последните мохиканци од СП2002 и култните ОИ2004 каде што го газеа дрим тимот два пати. Џинобили, ненормалниот Скола, Делфино и друштво засега играат одлично, џуџето Кампацо и Лапровитола засега навестуваат солидни замени но сепак се далеку од Приџони, Волковски, Херман, Гутиерез, Пепе Санчез, Сконокини и останатите легенди.
  Една неверојатна приказна која трае од кога гледам кошарка (15-16 години :)) и ќе ми биде страшно жал ако ова им е последен настап.
  Ок, мислам дека Скола ќе игра до 70 годинки барем, таков лик не се раѓа повеќе, вчера пак ги натовари хрватите :kafe:sreken(brokenheart)
   
  На Kisserboy и Altaïr им се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Во врска со ОИ. Пред некој ден Косовската натпреварувачка, не ми текнува кој спорт беше ама знам боречка вештина беше, е таа освои златен медал. Доаѓа од земја во која услови не постојат, главен бизнис е дрога и продажба на органи, таа успеа да отиде на ОИ и да освои златен медал.
  Нашите од друга страна, не можат ништо да освојат. Во стрелаштво од 51 нашата заврши 42. Така да ние ќе си се фалиме со 4то место во кошарка и подарено 5то место во ракомет, додека другите носат медали. Секако Словенија не ја ни спомнувам, ќе ме боли глава.
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Аргентина изгуби од Литванија :(
  Што му требаше на Ночиони да ја крши рекламата :facepalm2:patos ццц техничка доби и пак се отцепија оние бледите од балтикот ебате амебичните фаци. Додуша реакцијата на Ночиони беше поради очигледно недосуден фаул ама многу такви ситни педерски `грешки` правеа судиите во корист на Литванија. Само сепак, ближи 50 години, требаше да знае како да се контролира.
  Скола некако уморен вчера ама не е важно, сега е време за освета над вечниот ривал Бразил, за тешкиот пораз од СП2014 уште се осеќааат бананите на Варежао и Тиаго Сплитер (за среќа повредени се и не играат) :kafe
  Лапровитола треба да има поголема минутажа.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  @Outrider се надевам ја гледаше кошаркава. Каква утакмица беше само. :eek:
  Две продолженија, Ночиони цар, Скола пред умирање, Бразилциве ем баксузи ем аматерски одиграа на крајот во последната минута. Одлична утакмица сепак, 2 саати уживање.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Литванија изгуби од Шпанија 50 разлика, 109:59. :patos
  Вторите во Европа, абе ајде нека кршат глава, жити кошаркарската нација.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Не да ја гледав него лудило беше она :frantic:frantic:frantic :eek::eek::eek: одамна немало вакво лудило.
  Секогаш има јаки утакмици меѓу Аргентина и Бразил ама ова беше врв, неколку пресврти со враќање на двата тима од -10 до 15, и две продолженија :kafe
  111-107(party)
  Ночиони остави срце на терен 37 коша, џуџето 32, од каде ја вади оваа брзина Кампацо мало јадно спечено 1,78 му влегува во рекет на монструми ко оној Нене ко шифоњер шо е гајле нема :patos 2,12 и рамења ко инкредибал халк:kafe

  Одамна немам гледано ваков ролеркоустер, прво кога Бразил во последна четврина фати 11+ си викам крај е ова и Кампацо и Ночиони со тројките, последната во последна секунда кога се двоумеше топката дали да влезе....па после отиде Бразил пак на +6 во прво продолжение и пак тројки ама Џинобили промаши последен напад и пак продолжение :patos среќа одма се одделија на +8 и Бразил пак ги стигна тој Барбоса го немаше никаде тогаш го фати лудило стигнаа на -1 ама тоа беше немаа сила, Џованони библијата припадна веќе, сепак аргентинскиве старци беа појаки од бразилскиве, им го нема Мачадо со 44 години :patos

  Сега со Шпанија ќе биде клање, гледам се разбудиле 50 РАЗЛИКА на литванија :eek::facepalm2:x и пак литванија ќе е прва во групата :facepalm2
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Инаку ФИЏИ :frantic учествувале во фудбал и рагби, ама со драматични разлики во настапите, изледа рагбито им е национален спорт како Нов Зеланд нешто слично, во фудбал изгубиле сите три 0-8, 1-5 и 0-10 :patosа во рагби....ЗЛАТЕН МЕДАЛ :patosја искасапиле Британија во финале, друго Порторико земале злато во женски тенис некоја тенисерка непозната ги победила сите фаворитки, некаква шиптарка од Косово пред тоа злато....се чека Хунзистан да одговори :pusi
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Албанката мислам во џудо освои злато. За Фиџи и јас се зачудив, Британците го владеат рагбито си мислев, ама ништо.
   

Сподели: