Спортски Вести

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Албанката мислам во џудо освои злато. За Фиџи и јас се зачудив, Британците го владеат рагбито си мислев, ама ништо.

Не се најјаки, ова е комбиниран тим пошто Англија, Шкотска, Велс не можат да играат на ОИ пошто не се држави :zelen инаку најјак е Нов Зеланд последни 10 години, Јужна Африка и Австралија се тука некаде, Франција е стандард, Ирска и Аргентина имаат напредок а Фиџи е нешто ваљда како Хрватска што би била во фудбал, тоа ниво на изненадување, значи не е ептен како Грција кога беше ама пак е неочекувано, повеќе мизерниот резултат на Британија 40 разлика (facepalm)

Гледам резултати Венецуела лани беше шампион на Панамеричко во кошарка, победи вс. Аргентина, сега кој стигна ги изгази (facepalm)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не се најјаки, ова е комбиниран тим пошто Англија, Шкотска, Велс не можат да играат на ОИ пошто не се држави :zelen инаку најјак е Нов Зеланд последни 10 години, Јужна Африка и Австралија се тука некаде, Франција е стандард, Ирска и Аргентина имаат напредок а Фиџи е нешто ваљда како Хрватска што би била во фудбал, тоа ниво на изненадување, значи не е ептен како Грција кога беше ама пак е неочекувано, повеќе мизерниот резултат на Британија 40 разлика (facepalm)

Гледам резултати Венецуела лани беше шампион на Панамеричко во кошарка, победи вс. Аргентина, сега кој стигна ги изгази (facepalm)
Е да Нов Зеланд јаки се, ги имам гледано 2-3 пати, тоа хака танцот им е ептен забеган ама интересно е. Многу груб спорт, го даваа на СК едно време изгледа пак ќе почнат годинава. Гледав порано на нет утакмици од тоа нивните лиги таму во Нов Зеланд и Австралија, кога ќе фатат да се мерат кој подобро ќе изигра хака ептен јако беше. :rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ајде Литванија победете сега и нема никогаш да ве спомнам повеќе. Аргентина да биде трето место, и пат до полуфинале отворен, зошто да не и финале.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Каква атмосфера прават навивачиве на Аргентина ауу. Со каква страс ги следат фудбалов и кошарката, браво. Вакво нешто немам видено жими се, не од ова денес туку општо ваква страст немам видено кај ниедни навивачи. Не се ни осмелувам нашиве навивачи да ги споредувам со овие, прееска прикажаа стари луѓе како навиваат со сета сила, за на фудбал да не зборам, и слепи одат и навиваат, тоа е таа љубов кон спортот, а не ова кај нас. Уживање е да се гледа ова.

Ајде Литванија кашкавали едни смрдливи, победете ги овие самопрогласените тројкаши, на чело со тој сељакот Симон кој само тројки знае да шутира.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Каква утакмица ауу. Ненормална атмосфера и уште поненормални Американци. Земал тој црнецот со Кампацо ќе се тепа, пола метро е повисок од него. (facepalm)
Премногу дигнати играчи, си мислат Нба е ова, баш сакам од Шпанија да изгубат, во спротивно ќе си освојат најлесно ко никогаш до сега.
За Аргентина што да се каже, почнаа јако ама после веќе немаа сила, баш штета бидејќи заслужија медал, макар и бронза. Глупи Литванци, глупи Хрвати и нивните калкулации. Ене ја Литванија дека калкулираше и си го доби од Австралија 30 разлика, кошаркарската нација. Вечер ќе навивам за Хрватска само затоа што Србите ги мразам дупло повеќе од нив.

Џинобили бог, ваков играч повеќе нема да има. Навивачиве плачеа ко да освоиле злато, а тоа Џинобили се пензионирал. (bravo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јака утакмица одиграа Србија - Хрватска, повторно србите со малку среќа си поминаа. Уствари и Хрвативе не се нешто нај, дозволија во трета четвртина да бидат потопени. Сега Австралија ако не дојде до најмалку сребро, нема никогаш. Ајде кенгури. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јака утакмица одиграа Србија - Хрватска, повторно србите со малку среќа си поминаа. Уствари и Хрвативе не се нешто нај, дозволија во трета четвртина да бидат потопени. Сега Австралија ако не дојде до најмалку сребро, нема никогаш. Ајде кенгури. :)

Четникот со брадата и тетоважите е врв :D
Добро ќе беше да се затепаа, да падне крв, сеир да гледа светот ама ништо (party)

Инаку САД имаше судиска помош, тој дебилот го турна Кампацо и требаше да јаде техничка ама незамисливо е за фиба да се десат настани како порано и да ги нема америте во завршница. Плус чудно ми е, дали има разлика во правилата за чекори од нба до фиба, барем 20 пати имаше чекори од америте.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Четникот со брадата и тетоважите е врв :D
Добро ќе беше да се затепаа, да падне крв, сеир да гледа светот ама ништо (party)

Инаку САД имаше судиска помош, тој дебилот го турна Кампацо и требаше да јаде техничка ама незамисливо е за фиба да се десат настани како порано и да ги нема америте во завршница. Плус чудно ми е, дали има разлика во правилата за чекори од нба до фиба, барем 20 пати имаше чекори од америте.
Има разлика. Американците се научени да не им се свират чекори кога одат на забивање, или оној мал почетен чекор. Во нба не им ги свират заради атракција, затоа се научени така. Европската кошарка е поинаква, се игра со мозок, се суди според правилата, иако некогаш има испади ама не со ко во нба.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Четниците слабо во финале, некои шутеви маваа во табла како монголоиди :rofl
Еден од послабите НБА состави во последно време, сепак повеќе од доволно за злато.
Србија повторно искористи систем на такмичење каде што се наградува губитништвото и се форсираат калкулации (Литванија и Хрватска пример) затоа што 4-от стартува на исто ниво со првиот од другата група во втора фаза.

Австралија изигра одлично но сеуште недоволно добро да го надминат лузерскиот комплекс (вечно губат полуфиналиња или меч за трето и немаат ниеден медал на ОИ и СП ццц) кога ќе дојде најбитната фаза едноставно се губат, им се тресат раце и ги маваат тикови.

Аргентина во склад со можностите иако реалноста беше макс 1/2 финале, Шпанија ваљда можеше да игра финале, Србија над можностите, Хрватска исто ако не и повеќе којзнае како залутаа во 1/4 ф. со еден играч јак и 11 ботови, оној со зајачка уста ги упропасти :D Франција негативно изненади, Литванија почна добро и после се усра до даска, Бразил пред своја публика се обрука но учествуваше во најдобриот меч во последните години, култниот меч со Аргентина. Имаа неколку повредени инаку ваљда ќе одеа понатаму.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
Ме разочараа Французите многу сакав да го земат златото ама им се лизна од е*ениве Данци тоа е ракомет топка е незнаеш шо може да се случи
ДАН 28-26 ФРА