1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Спортски Вести

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Германија како да беа решени да примат гол, неколку панични интервенции по ред со кулминација на `бананата` на Швајнштајгер :Dама не е кошарка ова...
  Би требало да е интересно сега :)
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Победата на Франција освен што ги однесе до финале и меч со нивниот редовен трауматизиран пациент - Португалија - му овозможи на Велс да дојде до ТРЕТО МЕСТО :franticпошто на ЕП нема меч за трето, се рачунаат бодови. Није лоше со играчи од Рединг и Барнли :cool:
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Со една победа, европски прваци. Дефинитивно најдосадното првенство што сум го гледал. Атракција ич, глупи дефанзивни тактики еден куп. Финалето беше некни Франција - Германија, ова вечерва беше глупавата политика на УЕФА да го смени форматот.
   
  На Altaïr и Outrider им се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Не е до форматот и претходните ЕП беа очобол...

  Штета за Белгија, какво финале имаше да биде тоа :(

  Жињак кога удри статива во 90+ некако ми беше јасно што ќе се случи, не сакав да верувам ама тоа е тој филинг...
   
 6. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
  Можете до утре да филозофирате, Португалија е европски шампион.
   
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Во финалето на Првенството на Океанија, Нов Зеланд после 0-0 на пенали ја совлада домашната Папуа Нова Гвинеја.
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Најјак беше жолтиот на Кошчелни:patos Не ја ни чепна топката си доби жолт за играње со рака и за малку гол ќе паднеше уште тогаш. Клатенбург прави тешки киксови последните минути, ко да снемува кондиција и тој.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Што е ова бе? Мрзливата Португалија шампион, бог да чува. :confused::mad: Едвај поминаа групи против тие никаквите репрезентации и после само се влечеа по терен се до пенали и ајт финале. Така и сега, земале влечкај се, дај гол и освој си, мрш бе. Па и овие Французиве толку среќа да се немало јас стварно не знам, против ваква никаква репрезентација да не освојат... Немам зборови.
  Бегај бе баксуз еден. Оди пишувај песни.
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Селекторот на Португалија (кој наликува како цело време да во никотинска криза) сигурно им делел совети од типот - `пиј си каве пиј си тутун, азното само ќе си дојде`
   

Сподели: