Спортски Вести

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Германија како да беа решени да примат гол, неколку панични интервенции по ред со кулминација на `бананата` на Швајнштајгер :Dама не е кошарка ова...
Би требало да е интересно сега :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Победата на Франција освен што ги однесе до финале и меч со нивниот редовен трауматизиран пациент - Португалија - му овозможи на Велс да дојде до ТРЕТО МЕСТО :franticпошто на ЕП нема меч за трето, се рачунаат бодови. Није лоше со играчи од Рединг и Барнли :cool:
 
  • Like
Реакции: Altaïr

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Со една победа, европски прваци. Дефинитивно најдосадното првенство што сум го гледал. Атракција ич, глупи дефанзивни тактики еден куп. Финалето беше некни Франција - Германија, ова вечерва беше глупавата политика на УЕФА да го смени форматот.
 
  • Like
Реакции: Altaïr and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Со една победа, европски прваци. Дефинитивно најдосадното првенство што сум го гледал. Атракција ич, глупи дефанзивни тактики еден куп. Финалето беше некни Франција - Германија, ова вечерва беше глупавата политика на УЕФА да го смени форматот.
Не е до форматот и претходните ЕП беа очобол...

Штета за Белгија, какво финале имаше да биде тоа :(

Жињак кога удри статива во 90+ некако ми беше јасно што ќе се случи, не сакав да верувам ама тоа е тој филинг...
 

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,507
3,776
1,153
Можете до утре да филозофирате, Португалија е европски шампион.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Во финалето на Првенството на Океанија, Нов Зеланд после 0-0 на пенали ја совлада домашната Папуа Нова Гвинеја.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Не е до форматот и претходните ЕП беа очобол...

Штета за Белгија, какво финале имаше да биде тоа :(

Жињак кога удри статива во 90+ некако ми беше јасно што ќе се случи, не сакав да верувам ама тоа е тој филинг...
Најјак беше жолтиот на Кошчелни:patos Не ја ни чепна топката си доби жолт за играње со рака и за малку гол ќе паднеше уште тогаш. Клатенбург прави тешки киксови последните минути, ко да снемува кондиција и тој.
 
  • Like
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Што е ова бе? Мрзливата Португалија шампион, бог да чува. :confused::mad: Едвај поминаа групи против тие никаквите репрезентации и после само се влечеа по терен се до пенали и ајт финале. Така и сега, земале влечкај се, дај гол и освој си, мрш бе. Па и овие Французиве толку среќа да се немало јас стварно не знам, против ваква никаква репрезентација да не освојат... Немам зборови.
Можете до утре да филозофирате, Португалија е европски шампион.
Бегај бе баксуз еден. Оди пишувај песни.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Селекторот на Португалија (кој наликува како цело време да во никотинска криза) сигурно им делел совети од типот - `пиј си каве пиј си тутун, азното само ќе си дојде`