Спортски Вести

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
:roflСтварно еј, Кејн корнери изведуваше. Требаше Варди повеќе да го игра, го спасија со Стариџ додека играа во групи, требаше да изгубат уште тогаш за да не се брукаат. Руни не знам, немам зборови за дебелиот.
Исланд бе не ми се верува, со тренер заболекар ли беше не знам ги победија, ама добро Хоџсон е најглуп тренер на првенствово. Колку ќе биде јако и Франција да ја победат. Нема шанси знам ама...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
:roflСтварно еј, Кејн корнери изведуваше. Требаше Варди повеќе да го игра, го спасија со Стариџ додека играа во групи, требаше да изгубат уште тогаш за да не се брукаат. Руни не знам, немам зборови за дебелиот.
Исланд бе не ми се верува, со тренер заболекар ли беше не знам ги победија, ама добро Хоџсон е најглуп тренер на првенствово. Колку ќе биде јако и Франција да ја победат. Нема шанси знам ама...

Франција ако го потцени Исланд или ако мислат дека е подобра опција од Англија може да бидат `изненадени`, така им се случи со Грција на ЕП2004 кога со Анри, Виера, Зидан и компанија изгубија со еден гол какви шо дава Исланд (party) Секоја чест за Исланд во смислна на малку жители и успех како андердог и сето тоа ама фудбалот кој го играат предизвикува очни болести и краткотрајно слепило...

Тука сепак мора да се спомене маестралната Белгија која што доби лекција на старт со Италија и оттогаш нема примено гол а даде осум. Пред се од психолошка гледна точка, да не летаат во облаци со фризури и ароганција и да очекуваат дека противникот сам ќе се победи, туку дека треба да се `клават голој` :rofl
Она што е добро кај нив е што не му се бранат на никого, нема компромис, одат на гол повеќе и офанзива :sreken а не тактитизање, овој поставил ваква формација, оној го заебал некого, па троши време со аути и дегажмани, па касапи, копачи и месари, Белгија не се замара со такви срања, фул офенс па нека биде што ќе биде :cool:
Се надевам на епско финале со комшијата и домаќин, тоа го предвидов во 2014 уште пред да почнат квалификациите, сега засега и двете се во игра :zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Франција ако го потцени Исланд или ако мислат дека е подобра опција од Англија може да бидат `изненадени`, така им се случи со Грција на ЕП2004 кога со Анри, Виера, Зидан и компанија изгубија со еден гол какви шо дава Исланд (party) Секоја чест за Исланд во смислна на малку жители и успех како андердог и сето тоа ама фудбалот кој го играат предизвикува очни болести и краткотрајно слепило...

Тука сепак мора да се спомене маестралната Белгија која што доби лекција на старт со Италија и оттогаш нема примено гол а даде осум. Пред се од психолошка гледна точка, да не летаат во облаци со фризури и ароганција и да очекуваат дека противникот сам ќе се победи, туку дека треба да се `клават голој` :rofl
Она што е добро кај нив е што не му се бранат на никого, нема компромис, одат на гол повеќе и офанзива :sreken а не тактитизање, овој поставил ваква формација, оној го заебал некого, па троши време со аути и дегажмани, па касапи, копачи и месари, Белгија не се замара со такви срања, фул офенс па нека биде што ќе биде :cool:
Се надевам на епско финале со комшијата и домаќин, тоа го предвидов во 2014 уште пред да почнат квалификациите, сега засега и двете се во игра :zelen
Белгија го има Фелаини, секој момент го искористува да го крене тоа лактот, или да удри некого додека не гледа судијата. Така и во Јунајтед прави така и тука. Среќа отворен им е патот до финале, не гледам како би изгубиле од Велс, Полска/Португалија. Да беа во другава група, полуфинале најмногу би им дал. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Португалија бе. (facepalm)
Демек Полска ако победеше заслужено ќе се најдеше во полуфинале.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Португалија бе. (facepalm)
Демек Полска ако победеше заслужено ќе се најдеше во полуфинале.

Ќути си дупи си Португал, замисли да станат шампиони :zelen ама Хрватска се најкриви, се заебаа самите со дебилната тактика. Оној селекторот на Португал како да е во никотинска криза цело време :rofl

Инаку Велс одлично се спротистави на моќната Белгија, симпатична екипа за која не би ми било криво да се најде во 1/2ф. наместо Белгија, дечките играат, а плус се разигра Ремзи а кога тој се разигрува (што се случува еднаш на 10 утакмици) тогаш Велс е во голема предност. Начинот на кој ја измасакрираа Русија беше неверојатен.

Азар играл под инекции нема да изржи 90 минути:(, брат му на Лукаку слабо нешто и екс селтиковецот Денаер, слаба замена за Фертонген и Фермален.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Слабо Белгија, многу слабо. Никаква игра немаа, неколку шанси и тоа е тоа, Велшаниве играа ептен мотивирано. Не ми се верува што дочекав, Велс да игра полуфинале на ЕП.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Честитки за Велс :)
Белгија не ги искористи шансите, посебно онаа тројната ми доаѓа на памет и подоцна Велс презеде контрола. Азар иако повреден одигра до крај но тоа е максимумот под околностите, оној кој требаше да преземе т.е. Де Бруине не успеа во тоа, имаше ужасен меч. Како и на СП и тука само 1/4ф.

Штета што Ремзи нема да игра во 1/2ф. а ќе го нема и Дејвис, време е за Енди Кинг од Лестер да покаже малку од cindarella story искуството :kafe

Слабо Белгија, многу слабо. Никаква игра немаа, неколку шанси и тоа е тоа, Велшаниве играа ептен мотивирано. Не ми се верува што дочекав, Велс да игра полуфинале на ЕП.

Па ако се има во предвид дека ЕП имаат освојувано Чехословачка, Данска и Грција изгледа има повеќе можност за изненадувања него на СП :D
 

vitocorleone

Староседелец
27 јуни 2012
75
39
1,018
34
Единствен натпревар што играа и двете репрезентации, досега најубав фудбал според мене честитки за едните а и за другите.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Кој е овој жабаров Пеле? Што глуми мангуп бе. Земал му покажува на Ноер каде ќе му шутира и на крај ајт таму во аут ја шутна. Ова пенали беа или нешто друго? Мрдната работа.
Иако ме нервира играта на Италија навивав за нив затоа што не можам да ги гледам Германциве. Последните 10 минути беа очобол, Италијанците се мајстори за задржување време, ама во продолженијата требаше да нападнат, Германците беа пред умирање.
И што, уплатив да освојат Италија и изгубија, исто и Англија, уште Франција ми остана. Сега фали уште Велс или Португалија да освојат или утре Исланд да победи и готово...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Кој е овој жабаров Пеле? Што глуми мангуп бе. Земал му покажува на Ноер каде ќе му шутира и на крај ајт таму во аут ја шутна. Ова пенали беа или нешто друго? Мрдната работа.
Иако ме нервира играта на Италија навивав за нив затоа што не можам да ги гледам Германциве. Последните 10 минути беа очобол, Италијанците се мајстори за задржување време, ама во продолженијата требаше да нападнат, Германците беа пред умирање.
И што, уплатив да освојат Италија и изгубија, исто и Англија, уште Франција ми остана. Сега фали уште Велс или Португалија да освојат или утре Исланд да победи и готово...

Цела утакмица беше очобол со неколку моменти онака голот, пеналот и тоа со пета на Гомез и толку:eek
Исланд ако победи ќе продолжи со очоболот до крај...