Според што ги цените луѓето?

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Искреноста, довербата, разбирањето, почитувањето, а најмногу од се љубовта :)
 

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Хуманост, искреност, издржливост, добрина, почитување на договор, поседување на свој став и свое јас, негување свој стил и имиџ. :)
 

annazac

Истакнат Член
2 август 2012
30
13
108
искреноста,посебноста,несовршенството,храброста и хуманоста
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Пред се - одржување на дадениот збор. Не мора личноста да е искрена со мене но ветеното да се оствари. Ветување си е ветување. Секако тука спаѓаат и искреноста, добрината, позитивноста, доховитоста... А најиронично е што сите трагаме по нив, а најболно ни е да го пружиме истото за да не бидеме изиграни.
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Хммм, мислењава главно посочуваат искреност за главна доблест кај луѓето, а ретко кој од самите нас ја поседува во степенот во кој ја бараме oд другите (не се дистанцирам од ова, да се разбереме, и јас сум исто џубре :zelen).
Токму затоа, кај луѓето најмногу ја ценам позитивната енергија и способноста да ме насмеат и расположат, 24/7, дури и кога сакам на првата рекета во неповрат да си се лансирам. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ги ценам луѓето со цврст карактер и јасни цели во животот.
ГИ ценам луѓето што не се жалат на секое колку им е тежок животот.
Ги ценам луѓето знаат да те ислушаат.
Ги ценам луѓето што сами стигнуваат до лебот што го ставаат во уста.
Ги ценам луѓето што знаат да ме ценат :)
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Ги ценам лојалноста , самокритичноста, дискретноста и достоинството кај луѓето.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Директност,
добра критика,
искреност, самодовербата исто ми е важна
кај луѓето,
хумор( посебно ироничен хумор)
сопствен стил( оригиналност)не само на носење, туку воопшто стил на однесување
на зборење итн..
 

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Па ценам да не бидам искористен кај школски другари. А за најдобрите другари (имам еден ама вреден за милиони) нема што да ценам зошто веке сум ги видел квалитетите кај него/неа и затоа има посебно место кај мене како најдобар другар/ка. А вие ако цените да нема озборување или да нема лажење, очигледно се лажете. Озборувањето и лажењето, постоеле,постојат и ке постојат така да за тоа нема лек,нема спас. Искреност, не-озборување и не лажење ке добиете од нај нај најдобрите пријатели а обичните школски пријатели или пријатели од мааало, тешко.