1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Според што ги цените луѓето?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Scars, 24 февруари 2012.

 1. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Искреноста, довербата, разбирањето, почитувањето, а најмногу од се љубовта :)
   
 2. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Хуманост, искреност, издржливост, добрина, почитување на договор, поседување на свој став и свое јас, негување свој стил и имиџ. :)
   
 3. annazac

  annazac Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 август 2012
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  13
  искреноста,посебноста,несовршенството,храброста и хуманоста
   
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Пред се - одржување на дадениот збор. Не мора личноста да е искрена со мене но ветеното да се оствари. Ветување си е ветување. Секако тука спаѓаат и искреноста, добрината, позитивноста, доховитоста... А најиронично е што сите трагаме по нив, а најболно ни е да го пружиме истото за да не бидеме изиграни.
   
  На parvati, Ночной охотник, melpomena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Хммм, мислењава главно посочуваат искреност за главна доблест кај луѓето, а ретко кој од самите нас ја поседува во степенот во кој ја бараме oд другите (не се дистанцирам од ова, да се разбереме, и јас сум исто џубре :zelen).
  Токму затоа, кај луѓето најмногу ја ценам позитивната енергија и способноста да ме насмеат и расположат, 24/7, дури и кога сакам на првата рекета во неповрат да си се лансирам. :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Ги ценам луѓето со цврст карактер и јасни цели во животот.
  ГИ ценам луѓето што не се жалат на секое колку им е тежок животот.
  Ги ценам луѓето знаат да те ислушаат.
  Ги ценам луѓето што сами стигнуваат до лебот што го ставаат во уста.
  Ги ценам луѓето што знаат да ме ценат :)
   
  На violetmoon, Anakin и mspasenoski им се допаѓа ова.
 7. mspasenoski

  mspasenoski Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2013
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  701
  Искреност и почит
   
 8. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Ги ценам лојалноста , самокритичноста, дискретноста и достоинството кај луѓето.
   
 9. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Директност,
  добра критика,
  искреност, самодовербата исто ми е важна
  кај луѓето,
  хумор( посебно ироничен хумор)
  сопствен стил( оригиналност)не само на носење, туку воопшто стил на однесување
  на зборење итн..
   
 10. MountainMan

  MountainMan Активен Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  151
  Па ценам да не бидам искористен кај школски другари. А за најдобрите другари (имам еден ама вреден за милиони) нема што да ценам зошто веке сум ги видел квалитетите кај него/неа и затоа има посебно место кај мене како најдобар другар/ка. А вие ако цените да нема озборување или да нема лажење, очигледно се лажете. Озборувањето и лажењето, постоеле,постојат и ке постојат така да за тоа нема лек,нема спас. Искреност, не-озборување и не лажење ке добиете од нај нај најдобрите пријатели а обичните школски пријатели или пријатели од мааало, тешко.
   

Сподели: