Со кого живеете? | Црнобело Форум

Со кого живеете?

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Моментално со мајка ми и татко ми, за некои 7-8 месеци планирам да почнам да живеам сама, ама сега за сега тоа е само план. :)
 

Kalino.Mome

Полноправен Член
29 декември 2012
53
78
18
Сега сум студент и живеам во саканата ни наша престолнина, со сестра ми, а во `вистинската дома` ние двете + мама + тато.

Според мене, тоа што не живеам со родителите никако не ме прави самостојна. Да, пржам компири, пуштам машина, некогаш и бришам прашина, ама според мене тоа не е самостојност. Која независност ја имам кога тие ми плаќаат сметки, храна, книги и тн.? Кога ќе почнам да работам и сама да си обезбедувам се што ми е потребно дури тогаш ќе станам самостојна. :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Сама,привремено со мојот иден сопруг,со кого ќе живеам од 28.02 засекогаш,а додека живеев во МК тогаш живеев со моите родители,моите баба и дедо и моите 3 сестри