1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со кого живеете?

Дискусија во форумот 'Дом' започната од melpomena, 29 март 2012.

 1. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  С'с тату и с'с бабу. Не планирам да живу сам и онакој си имам куќу на много убаво место и не би гу мењаја за ништо.
   
  На Lepaa и parvati им се допаѓа ова.
 2. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Со моите родители :D
   
 3. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Моментално со мајка ми и татко ми, за некои 7-8 месеци планирам да почнам да живеам сама, ама сега за сега тоа е само план. :)
   
 4. Kalino.Mome

  Kalino.Mome Полноправен Член

  Зачленет на:
  29 декември 2012
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  78
  Сега сум студент и живеам во саканата ни наша престолнина, со сестра ми, а во `вистинската дома` ние двете + мама + тато.

  Според мене, тоа што не живеам со родителите никако не ме прави самостојна. Да, пржам компири, пуштам машина, некогаш и бришам прашина, ама според мене тоа не е самостојност. Која независност ја имам кога тие ми плаќаат сметки, храна, книги и тн.? Кога ќе почнам да работам и сама да си обезбедувам се што ми е потребно дури тогаш ќе станам самостојна. :cool:
   
  На Caci му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Ќерка ми, син ми, жена ми, две кучиња, едно маче, папагалче, желка, хрчак и за брзо време ќе ни се придружат и рипчиња :)
   
  На ScorpioNka, violetmoon, ZmajChe и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Сама,привремено со мојот иден сопруг,со кого ќе живеам од 28.02 засекогаш,а додека живеев во МК тогаш живеев со моите родители,моите баба и дедо и моите 3 сестри
   
 7. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
  Со родетелите,дедо ми и брат ми
   
 8. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Со родителите и сестрите.:)
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,191
  Допаѓања:
  2,262
  Мајка ми, татко ми и брат ми
   
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  За некоја недела со вереникот ќе си живеам :)
   

Сподели: