1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со кого живеете?

Дискусија во форумот 'Дом' започната од melpomena, 29 март 2012.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Живеам со мојте,секој си одлучува како сака да живее дали сам,некои не се способни,некои немаат работа,секој со својте принципи
   
 2. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Живеам сама. Одам и кај мојте, сеусте ми седи собата таму. Почнав сама да живеам од 15 години, кога се преселив во русија за средно
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Имало луѓе кои живееле со трол ама не од оние нордиските него виртуелен...
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Ne te razbiram
   
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Со сите живеам. Но големо место, има простор за сите - бидејќи секоја ѕвезда си го знае патот на движење во сооднос со другите. :)
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  И што си прајте, освен што сјаете навечер на небото!?
  Кога има дожд од ѕвезди, дали тоа лошите ги фрлате доле!?

  Јас живеам со сите што ме сакаат и ги сакам, со сите што ме чуваат и со сите јас што ги чувам.
   
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Ѕвездите не сјаат само навечер :)
  Треба да ја сменеш перспективата што си ја создала гледајќи се од точка на Земјата.
   

Сподели: