1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со кого живеете?

Дискусија во форумот 'Дом' започната од melpomena, 29 март 2012.

 1. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Со родителите баба дедо и сестра ми :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  работење напорно и штедење.извини ама кога си сам свој газда на работа полесно е,а вака кога те искористуваат и не те плаќаат баш добро,колку и да штедиш неможе.
   
 3. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Со родителите, сестра ми и баба ми.
   
 4. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Со родителите, брат ми и сестра ми.
   
 5. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Со мајка ми и кучката. Ние сме среќна и целосна женска фамилија со придонеси и пропратни звуци на лаеж, викање а секогаш изливи на гушкања и многу целуфки.
   
 6. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  со дечко ми... аман во сите теми од уста не го извадив :zelen
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Нов член

  Зачленет на:
  9 ноември 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Со маж ми и ќерка ми :)
   
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,695
  Со маж ми и со керка ми во кука живееме
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Со мајка ми и татко ми (inlove)
   
 10. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Со мамичка и татичко :D
   

Сподели: