Со кого живеете? | Црнобело Форум

Со кого живеете?

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Со кого живеете?Со родителите?Партнерот?Маж,свекор,свекрва?
Што мислите за оддлено живеење од своите родители по наполнување на 18 години?Дали во оваа држава имам услови за ова?
Подобро е да пробаме да сме самостални или подобро е кога целото семејство е на куп,колку поголемо семејство на едно место подобро или?

Јас сум за одделување од родителите на свои 18 години,малку овде кај нас и немаме баш лесни услови за тоа но вреди да се обидеме,да се потрудиме да си го овозможиме тоа.Самосталноста е убава работа за градење и зајакнување на карактерот.Јас живеам сама односно без родителите од свои 18.Не дека беше и е лесно тоа,не дека не ми недостигаат но од друга страна тоа ме направи поцврста а и позадоволна од самата себеси.Понекогаш и јас сум желна за готов ручек,понекогаш ми е преку глава од сама да пазарам и чистам но сепак ова е мојот избор.
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,632
113
Македонија
Со родителите живеам и сеа за сеа добро ми е ма да нормално коа би живеел сам би ми било поубаво :D
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
со моите родители и сестра ми . :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Со мама и тато :D иначе порано сакав да живеам сама ама се премислив поскапо ми се фаќа.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Во овие месец дена сам. Но наминувам често до моите на ручек, муабет и сл.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Сс мајку ми и татка ми. melpomena Дај ми 80 000 евра за стан, одма се осамостојују. Ич не му гу мислу :)
да имам не е проблем...штом немам пробај како мене прво под кирија;)...и после ке имаш плус мотивација за работа....иначе наглесив дека кај нас не е баш така лесно:)