1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со кого живеете?

Дискусија во форумот 'Дом' започната од melpomena, 29 март 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Со кого живеете?Со родителите?Партнерот?Маж,свекор,свекрва?
  Што мислите за оддлено живеење од своите родители по наполнување на 18 години?Дали во оваа држава имам услови за ова?
  Подобро е да пробаме да сме самостални или подобро е кога целото семејство е на куп,колку поголемо семејство на едно место подобро или?

  Јас сум за одделување од родителите на свои 18 години,малку овде кај нас и немаме баш лесни услови за тоа но вреди да се обидеме,да се потрудиме да си го овозможиме тоа.Самосталноста е убава работа за градење и зајакнување на карактерот.Јас живеам сама односно без родителите од свои 18.Не дека беше и е лесно тоа,не дека не ми недостигаат но од друга страна тоа ме направи поцврста а и позадоволна од самата себеси.Понекогаш и јас сум желна за готов ручек,понекогаш ми е преку глава од сама да пазарам и чистам но сепак ова е мојот избор.
   
  На MoonFairy, Praetorian, TIGERWOMAN31SK и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Со родителите живеам и сеа за сеа добро ми е ма да нормално коа би живеел сам би ми било поубаво :biggrin
   
 3. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  со моите родители и сестра ми . :D
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Со мама и тато :D иначе порано сакав да живеам сама ама се премислив поскапо ми се фаќа.
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  сс маму и тату, колко ли ги само сметам, немжеф људи на раат оргие да си праиф : )
   
  На WomanInRed, TIGERWOMAN31SK, Bum-Bum и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,994
  Допаѓања:
  9,623
  Во овие месец дена сам. Но наминувам често до моите на ручек, муабет и сл.
   
 7. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Сс мајку ми и татка ми. melpomena Дај ми 80 000 евра за стан, одма се осамостојују. Ич не му гу мислу :)
   
  На violetmoon и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  исто...тука би додал куче и мачка...... :D
   
  На Bum-Bum и Scars31 им се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  да имам не е проблем...штом немам пробај како мене прво под кирија;)...и после ке имаш плус мотивација за работа....иначе наглесив дека кај нас не е баш така лесно:)
   
 10. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926

Сподели: