1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Софтверски проблеми

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  вака сега ако го штиклираш второто таскбарот ке го снемува. И нема да се гледа. Ако сакаш да го гледаш само треаба да поминиш со маусо скрос долу ... Така ке можиш да кликаш на чатот на фејсбук ...
   
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Mila Kunis

  Ај покушај га овој:
  Start/Run
  Пиши у тј прозор што ќе ти се отвори gpedit.msc и стисни ентер. Ќе ти се отвори друг прозор.
  У тј прозор најди User Configuration/Administrative Templates/Start Menu and taskbar. (Од лево су тија).
  Пронајди Turn off taskbar thumbnails, кликни 2 пут, и штиклирај enable. Надам се дека ќе помогне овој. :)
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Забрави да напишу.. рестарт пц после све овој :)
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Леле Freak Господ здравје да ти даде и една најсекси женска! :D Ми успеа, фала најмногу!(wave)
   
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Фала фала:pusi. Битно е тој што се е средија пц. :)
   
  На Mila Kunis му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Масон

  Масон Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  38
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  колку шо сватив не се бутира односно не се крева виндовсот? чаре мислам дека е преинсталирање ...
   
  На 3pi0 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Некој да ми каже ова како да го средам без да се регистрирам?
  Untitled.png
   
 9. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Пак јас:D
  Што е ова што ми се појавува и ми ја трга темата/позадината од десктоп?
  Untitled.png
   

Сподели: