1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Софтверски проблеми

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Како тоа мислиш таскбарот ти е над страницата? Ај поубаво објасни го проблемов :) мислам дека отприлика знам што е проблемот, ама вака на непроверено да не кажувам за џабе...
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  десен клик на старто па во пропертис, потоа во таск бар и штиклирај го ауто хиде таскбар .. и ок .... пробај вака, i за да го видиш таскабро само оди со маусо долу ...
   
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Епа види вака сега ми е на minimize прозорчево од интернет
  Untitled.png
  и е океј...ама кога ми е на maximize вака е, го нема таскбарот доле... :
  Untitled2.png
   
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  мила напрај јас ко шо ти кажав?
   
 5. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Ааааа :D стисни десен клик на таскбарот, па properties и отштиклирај го второто (Auto-hide)

  [​IMG]
   
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  па и јас така и кажав ....


  важна ГТА си играш а ?? убо убо ....:)
   
 7. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Епа добро де, јас пишував а ти пред мене си напишал и не сум видела :) иначе да, гта сан андреас мултиплејер :D
   
  На Jackal му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Aма не ни беше штиклирано тоа...ете одштиклирано е па пак ми се крие на хром, а кога ми е отворен фб на мозила прозорецот од мозила доаѓа под таскбарот и не можам да пишувам со некој на чат пошо делот со прозорецот од чатот ми се наоѓа под таскбарот:mad: стиснав нешто по грешка вчера на тастатура и се измеша:confused:
   
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  па штиклирај го де ...
   
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  па не е тоа тоа,некогаш имам потреба од него :confused:
  еве како е од мозила на фејсбук
  Untitled.png
   

Сподели: