1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Софтверски проблеми

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Или се лоши цд-ата или софртверот. Одбегавај да режиш на максимум брзина за да не ти се дешаваат вакви ствари.
   
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  никад не режам на максимум брзина, и двете ги режав на 4x. Мастерпен или така нешто беа цд-ата мислам. Порано само Принко си користев и гајле си немав, сега да пуштам ДВД од 2007,8 што сум режел ќе ми го пушти. Новиве само за у џубре се изгледа.
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Може да е и до режачот проблемот, треба да се испитува убаво : ) Изрежи исти цд-а на друг режач со истиот софтвер, сѐ исто. Ако пак не чинат тогаш цд-ата се за никаде, ако ги бива тогаш е до режачот.
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  И уште едно питање, дали може да наснимам видео двд со софтверот што е во самиот Виндоус7? Знам дека може обично двд со .avi фајлови кои ми ги пушта на ДВД, ама не знам за .VOB/.BUP фајлови.
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Искрено не сум пробувал такво нешто, ретко ми притребало да режам филмови. Не знам дали може со тоа, ама кога имаш nero користи го тоа.
   
 6. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  @$F@$|-|T@ Комлицирано ли е инсталација на win 10? Иам некој убунту внатре ама сакам да му убацам 10ка. Глеав некои туторијали како овој
  но изглеа типот има лиценца за истиот. Со пират треба да симнам на усб и слично да терам или е сосема друга процедура?
   
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Симни си десетче, направи си бутабилно УСБ (со руфус), кракни си го со Reloader и немај мака. Еве го година ипол ми тера така.
  Ако нешто не моеш да средиш, бујрум ја ќе ти напраам. Или барај ме на фејс.
  Симни си лимполс од туј.
   

Сподели: