Софтверски проблеми

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
Е ова ќе звучи смешно, ама пошо не знам каква ми е и кога прашав некој што се разбира "повеќе", ми рекоа имаш onboard графичка, немаш посебна, интел ти е. Е јас ништо не сфатив, не знам за тебе. :zelen
Ај дај ми модел на лаптоп тогаш :D
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
  • Like
Реакции: jovanKH2O

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27
Да не знае некој како да го опраам Фејсбукот? Нејќе да се лоадира убаво, пробав на сите браузери и на сите е вака, и тоа само на фејсбукот.
Апдејтирав драјвери, бришев cookies, temp, history, скенирав против вируси со 3 различни антивирусни програми, напраив boot time scan, инсталирав CCleaner, едно време се оправи али сеа пак се зафркна. Anyone?
Untitled.png
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Провери да не имаш инсталирано некој тулбар за кој не знаеш или сл. Пробај скенирај со хитманпро или сл.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Ееее, овој неписмениов пак.
Ми кочеше многу лап топов, реков што ќе те носам на форматирање, ќе те форматирам сам.
Побарав туторијал на јутуб, следев инструкции, си го ставив цд-то, си ги следев чекорите еден по еден, после си ги инсталирав драјверите, си направи три четири пати абдејт во истата вечер, си инсталирав програмчиња, сѐ супер.
Ама да беше сѐ супер, немаше да ви пишувам.... :)
Сега пак ми побара абдејт, а од време на време ми излага некое ерор иконче со текст што никако да го запомнам, и откако ќе излезе тоа еророт, пак ми бара абдејт, ама по абдејтирањето нели се рестартира комп, и не ми дава да го приклучам додека автоматски не оди на repair и ме носи кон систем рестор...и така пола час си чекам, да ги поправи системските грешки.
Може да ви текне што чудо имам направено?