Софтверски проблеми

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
Да си сликал еророт, ќе средевме до сеа. Ништо, пуштај инсталација наново, и доколку инсталираш седмица, бриши ја С партицијата и партицијата над неа од 100мв,тоа обавезно. Ќе се спојат во една и тогаш ќе одиш create и ќе ти пишува дека треба дополнително да направи за системско бла бла, стискаш океј и тоа е. Пиши што си направил.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Може некој да ми објасни како преку ноќ ми исчезнува торентот? Гледав вчера иконата на десктоп ми ја нема; проверувам во старт, не го наоѓа; отварам programs and features, го нема. Си го download-ирам повторно и се е океј. Пуштам лаптоп денес, пак го нема. И само што го download-ирав повторно, автоматски ми го пушти, но не го наоѓам никаде во компјутер. Што е финтата?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Странски служби ти го прегледуваат компјутерот :biggrin


Кога пушташ да се симнува има опција да го избрише торентот. Провери да не ти е вклучено тоа : )
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
До вчера нормална ми беше мозилата, во меѓувреме немам ништо инсталирано, а сега ми е вака ко ќе ја пуштам. Wtf е istardsurf? Го нема во programs & features да го uninstall-ирам.
Ај сликни ми во Addons што имаш ?
И од програмс н фичрс.
 
  • Like
Реакции: MissChievous

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Имам едно питање. Снимав две ДВД-а, едното со Nero Portable, другото со еден бесплатен софтвер CD Burner XP. Е сега се убаво си се снимаат, ги пуштам на дивиди и ги пушта, ама првото со Неро што го снимав од време на време се укочи, а другото тера до кај 50та минута без гајле и после се укочува и не мрда веќе. Дали е нешто до Дивидито, до софтверов или пак најверојатно се лоши ЦД-ата на кои снимав?
П.С. Второво после тоа и на компјутер го пуштив и на компјутер ми блокираше на истата минута. :mad: