1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Софтверски проблеми

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Да си сликал еророт, ќе средевме до сеа. Ништо, пуштај инсталација наново, и доколку инсталираш седмица, бриши ја С партицијата и партицијата над неа од 100мв,тоа обавезно. Ќе се спојат во една и тогаш ќе одиш create и ќе ти пишува дека треба дополнително да направи за системско бла бла, стискаш океј и тоа е. Пиши што си направил.
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Може некој да ми објасни како преку ноќ ми исчезнува торентот? Гледав вчера иконата на десктоп ми ја нема; проверувам во старт, не го наоѓа; отварам programs and features, го нема. Си го download-ирам повторно и се е океј. Пуштам лаптоп денес, пак го нема. И само што го download-ирав повторно, автоматски ми го пушти, но не го наоѓам никаде во компјутер. Што е финтата?
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Странски служби ти го прегледуваат компјутерот :biggrin


  Кога пушташ да се симнува има опција да го избрише торентот. Провери да не ти е вклучено тоа : )
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Мамицата на тие странски служби, више! xD Мислев на uTorrent програмот.
   
  На jovanKH2O му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Епа провери да не ти го брише автоматски некој антивирус или слично.
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  До вчера нормална ми беше мозилата, во меѓувреме немам ништо инсталирано, а сега ми е вака ко ќе ја пуштам. Wtf е istardsurf? Го нема во programs & features да го uninstall-ирам.

  stupid browser.png
   
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Ај сликни ми во Addons што имаш ?
  И од програмс н фичрс.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Средено, фала!
   
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Имам едно питање. Снимав две ДВД-а, едното со Nero Portable, другото со еден бесплатен софтвер CD Burner XP. Е сега се убаво си се снимаат, ги пуштам на дивиди и ги пушта, ама првото со Неро што го снимав од време на време се укочи, а другото тера до кај 50та минута без гајле и после се укочува и не мрда веќе. Дали е нешто до Дивидито, до софтверов или пак најверојатно се лоши ЦД-ата на кои снимав?
  П.С. Второво после тоа и на компјутер го пуштив и на компјутер ми блокираше на истата минута. :mad:
   

Сподели: