1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Софтверски проблеми

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од важна, 15 февруари 2012.

 1. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Хард дискот ти е зезнат. Ти се пали компјутерот, вака, најсекојдневно ? Ако одговорот е да, пробај првин направи му дефрагмент, па тогаш почни да го форматираш. И почни да размислуваш за купување на нов хард драјв :) Можда и копијата од виндовс ти е лоша. Сум имал такви искуства, една копија дава ерори, додека друга, си се инсталира без проблем. Пробај со виндовс 7 место икс пе :)
   
 2. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  вака одкако го земав лаптопот го неам пуштено статичниов...
  сеа ми притреба нешто за работа со графика го палам првен некеше да ми даде слика (проблем со рамот:решен)
  добив слика си тргнав работите што ми требаа и решив да го форматирам.
  го пуштив форматот и ми се појави тоа
  сеа нема назад неам оперативен систем за да му правам дефрагмет :)
  ако не на крај ке му турам убунту и решена работа :)
  инаку фала на одговорот :D
   
 3. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Е добра ти е идејата. Бутни му убунту, и терај :)
   
 4. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  го оправив :)
  оформив само една партиција од 20 гб
  останатото го оставив затворено
  после преку виндовсот ке си ги отворам :)
  сепак ми било пишано да бидам со XP
   
 5. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Untitled1.png
  Мојот проблем е , што таскбарот ми доаѓа над отворената интернет страница, и кога сум на фејсбук не можам да користам chat пошо ми доаѓа под таскбарот...нешто сум стиснала на тастатура ,ама незнам што:confused:
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Taskbar со стартот ти е горе? На сликата не се гледа ништо....
   
 7. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  taskbar со стартот ми е над страницава и не можам да стиснам на најдолниот дел од странава,проблемот е изразен на пример на фб ти викам не можам да пишам на чат..или на скајп...значи се што е најдоле на десктоп не можам..
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  десен клик на taskbar, па unlock it, и измрдај го и пак заклучи го
   
 9. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Нејќе ни така:besen сега сум од гугл хром, на максимајз ми е и упопште го нема таскбарот:mad:
   
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527

Сподели: