Софтверски проблеми

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
23
Охрид
Дали може Windows XP со Service pack 3 да се врати на Windows со Service pack 2 без фоматирање, дека неам CD за да го форматирам компјутреов :p
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Како да направм плејлсита во Winamp? Не можам да се снјадам таму, но за радиото ми треба.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
само ги префрлам јас песните во винамп...
 
  • Like
Реакции: Selma

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Дали може Windows XP со Service pack 3 да се врати на Windows со Service pack 2 без фоматирање, дека неам CD за да го форматирам компјутреов :p
Кликни 'Start' , а потоа 'Run' . Копирај ова:
Код:
appwiz.cpl
Штиклирај го 'show updates' , најди 'Windows XP Service Pack 3', i 'Remove'
Друг начин:
'Start , Run
Код:
c:\windows\$NtServicePackUninstall$\spuninst\spuninst.exe
Иди next, и следи ги инструкцие :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Како да направм плејлсита во Winamp? Не можам да се снјадам таму, но за радиото ми треба.
селектирај песна и притисни q. Тоа ќе ја „подреди“ песната. Селектирај си ги така песните кои сакаш да се пуштат, потоа притисни ј и ќе го добиеш ова на сликата.

Untitled.png
 
  • Like
Реакции: Selma

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
23
Охрид
Кликни 'Start' , а потоа 'Run' . Копирај ова:
Код:
appwiz.cpl
Штиклирај го 'show updates' , најди 'Windows XP Service Pack 3', i 'Remove'
Друг начин:
'Start , Run
Код:
c:\windows\$NtServicePackUninstall$\spuninst\spuninst.exe
Иди next, и следи ги инструкцие :)
ова е иначе ако го имаш наградено service pack 2 со service pack 3 и после ако сакаш повторно да го деградираш на service pack 2
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
ова е иначе ако го имаш наградено service pack 2 со service pack 3 и после ако сакаш повторно да го деградираш на service pack 2
Точно. А со снимена копија на виндовс со сервис пак 3 ...што знам дали ќе го деградираш :)