Соседи

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Кд живеше у зграду сеќам се, фршесфа кафиња на сфи стране, сфак сс сфакога пријатељ, али тој у стару малу, у наајбољу населбу, андергарунд место ееееееј, у целу населбу сфак сс сфакога се познава и поштуе
а ск куде што живу, не познаам никога бре, само на едно обично здраво сам сс најблиски туј до мене...
А знам дека иам бооооомбе комшике, туј блиско до мене ако не жииф преко петнаес девојчиња на возраст од 17 до 25-6 годинке
:sram
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Си имам јас арни соседи. Во претходната зграда кај што живеев, мулти-културна средина беше, ама секој со секого се имаше. Ние носевме Велигденски јајциња по муслиманските соседи, тие нам баклави. Ма, со душа си ги чекавме празниците. :giggle
Во оваа зграда пак, сите се мирни некако. Претежно озбилни луѓе, а и ние помладиве сме мирни. :biggrin
Само овој со кој го делам ѕидот е исклучок со неговите егзорцизми и трите песни што постојано ги врти на рипит.

Малку неповрзано, ама ова автоматски ме асоцира на една незаборавна брука од основно!
Природа и општество чинам беше предметот, правевме тест на кој имаше прашање кои луѓе ни се соседи. Попросто здравје. Ама не! Кога фати сестра ви да ги набројува сите што живеат во зграда по име, па кога ме сподена учителката оти мислела се мајтапам, оди па докажи се. Па уште и’ се расправам на големо со најјакиот можен аргумент дека не знаела таа кои меме ми се соседи, како смеела така да ми одзема поени кога не знае дали сите сум ги набројала.
Импресивно. :rolleyes:
 
  • Like
Реакции: slb_bobo

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Со оглед на тоа што дел од нив ми се роднини, не можам лош збор да кажам, ама тие што не ми се роднини доживотно ќе ги слушаат Мизар со 100% vol. , затоа што често знаат да ме разбудат во 8 со нивните домашни активности или во 3 по полноќ со петарди. Друго не можам да се пожалам.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27
Me нервираат,ќе ја запалам цела зграда. Све се некои пред распаѓање,влезот ми наликуе на геријатрија,оние што се у цветот на староста се све климактерични,се караат,урлаат,влезната врата ја затвораат ко без раце и се намќори. До пред некое време имаше некои студентки над мене,ми тресеа над прозор тоа чаршафите нивни со свашта на нив,нејќам ни да помислам.
 

PUTiN

Нов член
5 февруари 2013
10
8
3
Јас живеам во зграда, комшиите од луди полуди :D . Имам и албанки комшивки со нив малце со музиката не се слагаме, контра - кој е погласен :D .
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Интересна тема. И богами имам и интересни соседи.​
Од десно станот до мојот живее жена со 10 мачки, која тврди дека во минатиот живот била фараон.​
Од лево, живее едно мало семејство кое можеби над 100 пати ми викнале полиција, зошто сум пуштила тв, сум одела по скали со штикли или сум имала гости после 21 часот. Под мене се 4ца цимери што секој ден пушат трева и гласно размислуваат како е настанат светот, која е смислата на животот и дали постои Бог. Тоа се само најблиските соседи, да не зборам за цел влез. Да ги бирале немало да ги најдат толку интересни луѓе :)
 
  • Like
Реакции: Bibi@ and melpomena

mspasenoski

Староседелец
19 февруари 2013
442
701
1,103
32
Карпош - Влае
Слично со Хоуп, за време на роденден жената под мене ми викна полиција, почина минатата година :gjavol, хахах, комшиите до мене дечкото тежок наркоман, трансови пушташе, се дереа, се тепаа со неговите крај, ностоп го му доаѓаше полиција, секој ден, мисли журка се прави во зградава, едни други комшии доле машината кога ќе ја пушти цела зграда бонус. И јас како будала, да поставам три мини околу зграда да им приредам забава :biggrin