Соседи

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Лева страна - куќа бр.6 - лудаци,десна страна - куќа број 10, старица
 
  • Like
Реакции: Makedonec

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Живеам во зграда, па има се’...ама баш се’...
Долу има син и мајка, така во годинки и ме потсеќаат на ликовите од Психо (Хичкок), па имаме и еден во затвор зашто си ја уби девојката, па има неколку фамилии мирни луѓе, една стара изветреана кокона, еден пар странци кои си идат во лето, неколку ок млади брачни парови, еден старец, двајца браќа ергени....буквално има се’...
Појди ми дојди ми не сакам и не практикувам, само едно Добро утро/Добар ден...
Ако некој ми побара помош ќе му помогнам без размислување (и на нас ни помогнале), ама зближувања со комшии не сакам.
 

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
446
240
143
До мене лева страна партиски определени ЛУДАЦИ!
До мене десна страна партиски определени ЛУДАЦИ!
Пред мене партиски определени ЛУДАЦИ!
Зад мене партиски определени ЛУДАЦИ!
И се тоа СДСМОВЦИ!

Комшииве ЛУДАЦИВЕ! ти се како 24/7 видео надзор, МРАВКА НЕ МУ ПРЕЛЕТУВА !
Гугл не е ништо спрема нив!
Програмата 24/7 вести пак е ништо спрема нив!

Да ти е**м малото, комшии да ти е**м комшиите!
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
480
1,393
1,093
Што имам една комшика преку улица...секси секси....ги засени другите:patos
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,440
2,539
1,133
За среќа ми се погодија комшииве :D Никогаш не сум имала проблем со нив,ниту пак тие со мене :unsure Проблемот уствари е шо они имаат проблем со самите себеси :D Го нарушуваат мирот меѓусебе и се шо се случува се случува во нивниот двор, ние можеме само да погодуваме шо праат...се дерат,се колат,се бесат итн итн...ама не ми пречи бе напротив забавно ни е на целo маало :D Други такви потемпераментни комшии немам за жал,а баш би сакала!
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
364
814
1,103
Вселената
Ако не знаеш нешто ново кај себе, прашај го комшијата сигурно тој знае :)
Кај мене оговарачи се прва класа, посебно старине, кај бабине па и дедовците почнаа јака конкуренција да му бидат сега :)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Живеам во зграда и секакви има
станот до мојот живее една старица како од ноќ на вештерките излезена хоби и е плашење луѓе (punch)
 
  • Like
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,446
3,794
1,153
24
Битола
Лево од мојава куќа сиромаштија, пред мојава куќа богаташи, хаха спојка :D на исток аххахахха (десно) нерешен спор со границата хахахах има дел каде што нема ограда и е спорно кој да ја напрај и никако да се најди решение со лудаците ама океј е животот со нив :D. Ко божем Македонија со соседите хахаха, а на југ нема ништо таму е шума ххахаха, живеам на последната улица од населбата.
Ете тоа е нашиот комшилук :D
И да, со запдот и северот супер живот имам, југ неграничам хаха, а со истокот има нетрпеливост :D
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Мојот комшилук е прилично мирен.
Си немам никакви кавги и расправии.
Едно здраво, како си? Чао, Пријатно! :)