1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Соседи

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Sara, 13 февруари 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  I hate them !!!!:besen
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Лева страна - куќа бр.6 - лудаци,десна страна - куќа број 10, старица
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Живеам во зграда, па има се’...ама баш се’...
  Долу има син и мајка, така во годинки и ме потсеќаат на ликовите од Психо (Хичкок), па имаме и еден во затвор зашто си ја уби девојката, па има неколку фамилии мирни луѓе, една стара изветреана кокона, еден пар странци кои си идат во лето, неколку ок млади брачни парови, еден старец, двајца браќа ергени....буквално има се’...
  Појди ми дојди ми не сакам и не практикувам, само едно Добро утро/Добар ден...
  Ако некој ми побара помош ќе му помогнам без размислување (и на нас ни помогнале), ама зближувања со комшии не сакам.
   
 4. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  До мене лева страна партиски определени ЛУДАЦИ!
  До мене десна страна партиски определени ЛУДАЦИ!
  Пред мене партиски определени ЛУДАЦИ!
  Зад мене партиски определени ЛУДАЦИ!
  И се тоа СДСМОВЦИ!

  Комшииве ЛУДАЦИВЕ! ти се како 24/7 видео надзор, МРАВКА НЕ МУ ПРЕЛЕТУВА !
  Гугл не е ништо спрема нив!
  Програмата 24/7 вести пак е ништо спрема нив!

  Да ти е**м малото, комшии да ти е**м комшиите!
   
 5. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  Што имам една комшика преку улица...секси секси....ги засени другите:patos
   
 6. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  За среќа ми се погодија комшииве :D Никогаш не сум имала проблем со нив,ниту пак тие со мене :unsure Проблемот уствари е шо они имаат проблем со самите себеси :D Го нарушуваат мирот меѓусебе и се шо се случува се случува во нивниот двор, ние можеме само да погодуваме шо праат...се дерат,се колат,се бесат итн итн...ама не ми пречи бе напротив забавно ни е на целo маало :D Други такви потемпераментни комшии немам за жал,а баш би сакала!
   
 7. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  Ако не знаеш нешто ново кај себе, прашај го комшијата сигурно тој знае :)
  Кај мене оговарачи се прва класа, посебно старине, кај бабине па и дедовците почнаа јака конкуренција да му бидат сега :)
   
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Живеам во зграда и секакви има
  станот до мојот живее една старица како од ноќ на вештерките излезена хоби и е плашење луѓе (punch)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Лево од мојава куќа сиромаштија, пред мојава куќа богаташи, хаха спојка :D на исток аххахахха (десно) нерешен спор со границата хахахах има дел каде што нема ограда и е спорно кој да ја напрај и никако да се најди решение со лудаците ама океј е животот со нив :D. Ко божем Македонија со соседите хахаха, а на југ нема ништо таму е шума ххахаха, живеам на последната улица од населбата.
  Ете тоа е нашиот комшилук :D
  И да, со запдот и северот супер живот имам, југ неграничам хаха, а со истокот има нетрпеливост :D
   
 10. Butterfly^^

  Butterfly^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 јануари 2013
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  271
  Мојот комшилук е прилично мирен.
  Си немам никакви кавги и расправии.
  Едно здраво, како си? Чао, Пријатно! :)
   

Сподели: