1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Соседи

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Sara, 13 февруари 2012.

 1. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Какви се вашите соседи-комшии? Сте имале некогаш проблеми со нив, дали ве нервираат и зошто?
   
 2. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Какви се? - Никакви!

  Значи кај мене во населба е баш како што нè претставуваат на филмојне, не прајме муабет, и се типичен пример на покажување завист, да му умре на комшијата кокошката, зашо он да има ја да неам, итн, итн!
   
  На NoNameGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Добри се многу, никогаш не се осмелиле нешто да ми преречат дека им смета нешто, добро се сложуваме, никогаш не сум во влегла во конфилкт со моите соседи. Сега за сега па за понатаму ќе видиме што "ѓубренца" ќе се покажат!:p
   
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Кај мене е буквално „здраво комшија, што има ново кај мене?“
   
  На Gemini и JaMi им се допаѓа ова.
 5. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Како кој - али сите се приказна на себе: имаме еден што го зимаат со полиција за во Бардовци, еден што излегува со пиштол секогаш кога му галами некој и кога се тепаат со комшијата над него, неколку разведени преженети, неколку некомуникативни чудаци и неколку фини и нормални ;)
   
 6. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Имам комшии кои се подобри и од ЦИА, значи како можат да знаат кога ми дошле пријателки на гости, да се јават на телефон и да те натераат од култура да ги поканиш да дојдат, иначе ни на крај памет не им е онака чисто на муабет да ти наминат... мораат да ја испитаат секоја ситуација и да бидат во тек со настаните...
  тие луѓе стварно ми се смешни...
   
 7. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  од сѐ по нешто
  во глобала: едни за да ти го направат денот поубав, други за да не ти влијаат на денот воопшто и трети за да ти го расипат денот сосема
   
 8. Cristian

  Cristian Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  6
  Јас живеам во зграда со комшии албанци, никој никогаш ништо лошо ми нема напраено - јас им праам проблеми, им рокам музика во секое време да неможат да спијат луѓето (happy)
   
 9. Whisper

  Whisper Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  4
  Ах, моите комшии не се нешто посебно. Ниту арогантни, ниту пак спремни да помогнат. На едно здраво сме, по некогаш на две.:D
   
 10. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Има секакви соседи,моиве се нешто посебно:D Едните не разговараат со моите родители поради некакви глупости,мене тој старецот (најлошиот од цела фамилија) лично ми праве муабет што е многу чудно:) Другите се тајна фамилија,ретко излегуваат од дома,имаат кука на два спрата ама скалите им се одамна урнати па на горниот спрат се качуваат по некакви железа,децата зимо лето шетаат минимално облечени а пак ништо не им е,другите се колат се бесат дома и тоа САМО НАВЕЧЕР кога сите други нормални спијат а надвор пред другите се прават како да се мнооооооогу срекна фамилија ,а сите ги знаат:D,останатите од маалото ми се некои роднини и неможеш на раат да се насмееш од нив на улица,се се снима и за 2 секунди знаат сите.Недајбоже нешто друго да направиш...Е останатиот дел од соседите ми се Роми,за нив нема потреба да коментирам какви се ,забава цеееелллоооо време и тоа бесплатно (happy)
   

Сподели: