1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Свадба - да или не?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Јаболче, 31 октомври 2013.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  А ти би зел некоја што повеќе се радува на невестинскиот фустан отколку на самиот чин свадба. Подобро да се спречи отколку да се лечи.
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  А ти би раскинал со некоја само зошто сака да облече бел фустан?
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Нормално дека не би сакал да ми е повеќе девојка, би ја унапредил во жена разбираш. Напреден level :D
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Ние не сакавме свадба, ама ете паднавме на испитот. Единци сме и двајцата, па сакаат да се потрудат се да ни овозможат. После сакавме помала, ама ни тоа не ни успеа, едноставно не иде никогаш по планот. Најдобро е само регистрација, без ништо додатно, ама ние едноставно не можевме да се расправаме дома.
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Како што поминува се повеќе време, се помалце сакам свадба. Сакам да го прославам моментот, но тоа да биде преку ручек/вечера со најтесниот можен круг на најблиски. Сакам да носам бел фустан, не мора да биде тоа класичен невестински, но сепак сакм да изгледаме како невеста и младоженец. Во попладневните часови матично, а потоа вечера. Најубаво.

  Никогаш не би дала 3000 евра (што е стандард за една обична свадба со сите детали) за свадба. Подобро би потрошила 1000-1500 за ова погоре напишаното, а со остатокот би заминеме некаде на патување. А да собирам 200 луѓе и да ги најдам и напијам... НИКОГАШ.
   
  На MoonFairy и Saladin им се допаѓа ова.
 6. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  И јас го имав истиот став кон свадбите и го направив она што го напиша ти...
  Се’ на се’ 25 луѓе...буквално најблиските...матично, па после во ресторанче со интимна атмосфера...мсилам дека поубаво неможеше да биде...опуштено, слободно, расположено...
  А да,и јас сакав некој бел/беж (не класичен невестински) фустан за на крајот да испадне бордо :zelen
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Јас не сакам некоја голема свадба. Сакам некој или вечера во некој интимен ресторан и матично со 30 максимум 40 луѓе.Ама мајка ми и покрај толку молби од моја страна да не вика подалечни роднини,комшии и што ти не,си викнала,ама знам дека нема да дојдат,освен некои и затоа сега ќе бидат 50-60,ако не и повеќе.100 пати им имам кажано ако се сакаме можеме да живееме заедно и без тој лист хартија,на кој се регистрираш.
   
 8. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Зарем не? Секако да!
  На секоја девојка му е сон да се види во бела венчаница а и мислам дека секоја девојка сонува за денот на свадбата. Тоа е најубавиот ден од твојот живот, ден кој ќе се памети засекогаш. А тоа адети, се интересни работи :)
  Не е битно колку луѓе има, битно е ти да си поминеш убаво бидејќи овај ден ти се случува само еднаш, еднаш се доживува таа возбуда. :sreken
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Јас сум за да.
  Кога би било не, сите би доаѓале дома да ти честитаат и поголем би бил трошокот. Вака сите во кафана среќни и радосни, плус не е како порано сега кога им оделе на свадба со сервис за кафе или со пегла за алишта. Сите имаат придобивка од свадбата. Брачеда ми ќе се мажи за два месеци и баш муабетот го правевме со повозрасни. Подобро свадба, од колку села година дома да ти се врткаат луѓе за честито. :)
   
 10. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  NE zatoa sto modernite luge ne pravta svadbi so onie selki iliteni obicaiii i ne bi pravela.
   

Сподели: