Свадба - да или не? | Црнобело Форум

Свадба - да или не?

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Зарем не? Секако да!
На секоја девојка му е сон да се види во бела венчаница а и мислам дека секоја девојка сонува за денот на свадбата. Тоа е најубавиот ден од твојот живот, ден кој ќе се памети засекогаш. А тоа адети, се интересни работи :)
Не е битно колку луѓе има, битно е ти да си поминеш убаво бидејќи овај ден ти се случува само еднаш, еднаш се доживува таа возбуда. :sreken[/QUOTE
А за секој случај чувајте си ја венчаницата. Не се знае никогаш дали ке притреба повторно.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
И јас не би правела толкави работи за свадба,замарање е многу ..само црква и кафана...
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Абе свадба се прави за повеке луге за да не ви се влечкаат на честито по дома еден по еден...кој трошок и губење време е тоа, лудница е ако имате 300-400 луге кои то ке ви се најават по свадбата...па и половина да се од тие реално ...:frantic
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Свадба бе се знае да се собере цела фамилија да живне, да се заигра. 3 дена без сон. После на вода. Сите весели ритуали да се направат. Глата од кланик :banghead. Можда сум според поќето овде "старомодна" ама свадба за мене е нешто најголемо. Па еднаш ќе се мажам. Мада жалам што нема да биде како што сакам :place
А за гостите, на денешницава само за свадба сите се збираат..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Stojne

diduv4e

Нов член
12 август 2016
2
0
1
24
Да.Според мене тоа е најубавиот момент во животот не само за нас туку и за сите околу нас.Кое мало детенце не би сакало да оди на една свадба на која ќе има музика, играње...
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Ја сум за свадните,немам ништо против,ја би имала голема свадба тогаш сите се веселат,танцуваат,сите расположени
 

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
207
1,053
Не, брате, каква свадба! Што е свадбата? Глупа традиција која голем дел од луѓето слепо ја следат. Еден ден кога младите ќе си го наполнат егото со тоа што ќе бидат во центар на внимание, ќе потрошат добра сума да нагостат луѓе кои ги гледаат еднаш годишно, или не ги познаваат воопшто, а тие истите дошле затоа што се поканети/да се видат со народ/да пукнат сеир. „Ама сакам да споделам убав момент од мојот живот со најблиските“, реално никој не го интересира за вашиот љубовен живот, што не значи дека не им е мило за вас. Вселете се заедно или регистрирајте се законски, кој како милува, и не правете многу буки околу тоа. Нема потреба, освен ако сте жртва на работиве кои ги набројав. :)