1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  И ти мојот.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  1,288
  Ќе те однесе на крај на светот, без да се помрднеш...
  Ќе почувствуваш како се раѓа нова религија на врвот на усните...
  Па веруваш...
  Се предаваш...
  Со јазикот на боговите ти ја испишува вечноста,
  а нозете како да сакаат да ти откажат...
  Љубов се вика...
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Russia

  Russia Нов член

  Зачленет на:
  7 јуни 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Биди и небо. Толку
   
 4. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  1,288
  Поезија...лавиринти...и катакомби...
  Царство на мирната осаменост...
  Ти не можеш таму Душо..
  Но можеш да донесеш стих,
  тежок, болен и тих,
  кој ќе се испее сам во себе,
  залог за нашиот мир...
  Поезија...лавиринти....и катакомби...
  Моето вечно царство...
  Ти не можеш таму Душо...
  Но можеш да донесеш цвеќе,
  восочно, бело со мирис на свеќа,
  може ќе ми се допадне....
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 5. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Поезија, лавиринти, катакомби, можеби на оние седумте заспани во Ефес, можеби нашите одамна закопани, само те молам не крши го сонот пред кој ме испраќаш во ноќта и после кој ме дочекуваш во денот, не ќе можеш да го составиш и на колена да паднеш, остани во мојот дом во кој не се бришат така лесно спомените наши, во кој те нагостив со мојот неискажан свет и се заљубив во твојот, не буди го ѕверот во мене кој го заспа со твојата предаденост и усни понежни од ветрот со кои ме воздигна од пепелта железен и вечен,
  моја најголема слабост,
  во твоите раце истечена.
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  1,288
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  1,288
  Се навикнавме да се прикрадуваме еден на друг во сонот, ко развигор на летно фустанче. Со сенките запознаени, со душите соединети. Одамна паднаа маските... Веќе ги познаваш сите мои ангели и демони... Ја познавам длабочината на твоите стравови, жестината на гладта, немоќта на жедта...
  И секогаш кога ќе ти се приближам за чекор повеќе, завршува едно мое Јас и почнува друго.
  И секогаш кога ќе ми се отвориш за чекор повеќе, завршува едно твое Јас и почнува некое друго.
  Те чувствувам во тишината,
  Ме чувствуваш во спокојот.
  Мирно спиј.
  Лицето ти е топло и спокојно.
  Сѐ што имам во себе, сѐ што чувствувам, сега е и дел од тебе.
   
  На İncognito и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 8. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Уште само малку остана, стрписе љубов моја
   
  На пријателство и Just Smile им се допаѓа ова.
 9. Just Smile

  Just Smile Нов член

  Зачленет на:
  20 јануари 2019
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  22
  Ти си единствената која после сите падови ме усреќи и насмеа(hug)
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: