1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

 1. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  1,287
  Втората ѕвезда од десно, па право до утрото.
   
  На İncognito и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  никој не кажува се, секој има тајни
   
 4. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  за некој искрено да те гушне со
  еве едно искрено пријателско гушнување (wave)
   
 5. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  ?
   
 6. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  горниот текст беше наменет за друг коментар :sram
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 7. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Ти ги сакам стиховите затоа што поради нив не сум мртов, понекогаш се будам поради нив нов и во добро расположение само поради тебе и ти прекрасно запишана и растворена со нив и не сакам да ти покажам која руина сум од чувствава, само да не ти го скршам тоа преубаво срце што го носиш во градите.
  Барем мислам дека успевам во тоа, но ти ме знаеш премногу добро, подобро од самиот себе, а твојата истрајност и посветеност се водопади во моите очи и за тоа сум ти благодарен, благодарен, нешто за мене непознато, но сега твое, што ти го предавам клекнат со дланкиве од рози кои не даваш да се претворат во канџи.
  Сила си во која сум заљубен,
  сила за која пишувам сега и овде,
  потпишан со љубов,
  лоша или добра,
  барем е некаква, барем е јас во тебе и ти во мене,
  под чудното сонце длабоко во ноќта на нашите зеници.
   
  #4277 İncognito, 26 мај 2019
  Последна промена: 26 мај 2019
  На Iris* и Prashina им се допаѓа ова.
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,323
  Допаѓања:
  3,006
  Prosti sto te ljubev naivno , chisto I detski. I sto vo ochite ti se ogleduvav. Prosti sto te posakav bezobrazno I tivko, sto ti ja otvoriv dushava ko prochitana kniga.
  Prosti sto go zatvoriv srceto zasto ljubov ne vidov ni chuv. Jas znam da ljubam no prepoznavam I pochit. Od pochit kon mojata ljubov go spustam pogledot kako da sum vinovna za grevot na ljubenje. Prosti sto nikogas nema da ti gi podadam racete zasto preseceni se. Prosti sto te sonuvam bez da ti kazam zasto sram Mi e. Prosti sto se raduvam na tvojot glas , soncev zrak mi e. Prosti sto tagata ja kapam od ochive, skrishno. Prosti za prostuvanjeto neobichno.
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  1,287
  Јас, мермер поцрвенет од невремето,
  Јас, камен што се стеснува од бурата,
  ги бакнувам тивките гради каде што се лизнува водата,
  го бакнувам твоето чело каде свети пурпурна молња,
  над твоите слатки очи,
  ги бакнувам рацете со моите чисти солзи,
  за сета светлина што ја пијам од твоите вени.
   
  На İncognito и Prashina им се допаѓа ова.
 10. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Извини...ама морав...
  Морав да ставам една голема точка..
  Морав да те избришам како да не си ни постоел, но само се залажувам...ти постоиш, секогаш си постоел...ама време беше да те избледам, да те фрлам во сенка...
  Морав да го затворам тоа поглавје од животот и да продолжам...
  Ме разочара...и тоа многу...
  Сега си само спомен, еден дел од животов кој секогаш ќе ми украде насмевка...
  И ништо повеќе .. спомен на судирот на два света толку различни а сепак толку сродни...
  Збогум спомену, збогум сродна душо...
   
  На İncognito и Prashina им се допаѓа ова.

Сподели: