1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Saladin, 23 февруари 2012.

1. БОГОЉУБ

БОГОЉУБ Нов член

Зачленет на:
    7 декември 2018
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    1
    mrazam koga padne nok taa postojano mi mine niz mislite ja sonuvat so otvoreni oci zosto li morase da bide toj vo nejziniot zivot zosto li nemozam da ja imamm

На Danzl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. İncognito

İncognito Староседелец

Зачленет на:
    31 август 2013
    Мислења:
    2,481
    Допаѓања:
    3,757
    Во твоето срце моето трае, а утре кој знае, кој знае, никој не знае.

#4252 İncognito, 16 јануари 2019
    Последна промена: 16 јануари 2019
    На Ballet is my life и Iris* им се допаѓа ова.
  3. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,323
    Допаѓања:
    3,007
    Glasot tvoj e praznik moj. Se dodeka postoi barem eden chovek koj uspeva da te nasmee do solzi, sreken si. I taka sogolena od site maski koi gi menuvam po potreba, so chista misla sfakam deka dovolen e eden zrak sonce za da go dopresh neboto. IMA retki lugje so koi si blagosloven ako gi sretnes, I pred koi si samo chovek so site svoi mani znaejki deka I najgrdata varijanta od tebe , tie ke ja prifatat kako ubavina.

На Luckky, violetmoon, Ballet is my life и уште 1 член му се допаѓа ова.
  4. Just Smile

Just Smile Нов член

Зачленет на:
    20 јануари 2019
    Мислења:
    24
    Допаѓања:
    22
    Да си ми тука, да те гушкам, бакнувам, мирисам, галам...но не си. Ние сме пример за тако блиско а тако далеко. Две соби, два света ти како што викаш, злато. Те сакам

5. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,323
    Допаѓања:
    3,007
    Nekoi pateki ni najdlabokite snegovi ne mozat da gi sokrijat. Ponekogas te pomisluvam , ponekogas ti se nasmevnuvam.
    Mnogu poveke znam odkolku sto zborovite kazuvaat. No go imam stravot deka vo mislite ke se izgubime ,ke staneme samo spomen.

На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ilina16

Ilina16 Нов член

Зачленет на:
    29 јануари 2019
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ima li nekoja lezbejka za druzenje vo bitola?

7. Iris*

Iris* Староседелец

Зачленет на:
    30 јануари 2014
    Мислења:
    763
    Допаѓања:
    1,290
    Никогаш не се вклопив никаде, секогаш имаше некој страв во мене што ме спречуваше да се отворам, темнина со која се гледавме очи во очи, празнина, во која пропаѓав секогаш кога ќе се обидев да ја потполнам. И бегав, бегав од себе, од сите, во обид да се заштитам од болка...дур не те запознав тебе. Со тебе сѐ има смисла, со тебе јас сум Јас, со тебе сѐ е полесно, со тебе и болката е поднослива, поради тебе брзам да се разбудам, светот има боја...
    А ти си толку зезнат, што правиш јас да се чувствувам разумно. И поради тоа те сакам, и поради тоа сум неспособна да се откажам.

На İncognito, Just Smile и Prashina им се допаѓа ова.
  8. Just Smile

Just Smile Нов член

Зачленет на:
    20 јануари 2019
    Мислења:
    24
    Допаѓања:
    22
    Животот е краток. Незнаеме кога се ќе заврши. Затоа не треба да губиме скапоцено време на кавги, лутење, расправии, водење инат. Тоа се некој ситници, кои ние ги претвараме во проблеми. Тие можат да се решат многу лесно, без непотребна драма. Треба да уживаме во секој момент заедно, да направиме спомени кои засекогаш ќе ги памтиме, да се направиме среќни.
    Ајде, што чекаш, нема време. Врати ми се насмеана, гушни ме, да ја продолжиме нашата приказна.

На Ballet is my life и antonio им се допаѓа ова.
  9. İncognito

İncognito Староседелец

Зачленет на:
    31 август 2013
    Мислења:
    2,481
    Допаѓања:
    3,757
    А помислив одамна ми немаш пишано и ете си, само не знам дали те сетив или ми ја прочита мислата на некој чуден начин, како и да е ме остави без пола здив, со втората половина ти благодарам.

На Prashina и Iris* им се допаѓа ова.
  10. İncognito

İncognito Староседелец

Зачленет на:
    31 август 2013
    Мислења:
    2,481
    Допаѓања:
    3,757
    Тие твои темни очи ме сменија засекогаш.

На Just Smile, Iris* и Ballet is my life им се допаѓа ова.

Сподели: