Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

БОГОЉУБ

Истакнат Член
7 декември 2018
3
2
103
24
mrazam koga padne nok taa postojano mi mine niz mislite ja sonuvat so otvoreni oci zosto li morase da bide toj vo nejziniot zivot zosto li nemozam da ja imamm
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Danzl

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,349
3,039
1,133
Glasot tvoj e praznik moj. Se dodeka postoi barem eden chovek koj uspeva da te nasmee do solzi, sreken si. I taka sogolena od site maski koi gi menuvam po potreba, so chista misla sfakam deka dovolen e eden zrak sonce za da go dopresh neboto. IMA retki lugje so koi si blagosloven ako gi sretnes, I pred koi si samo chovek so site svoi mani znaejki deka I najgrdata varijanta od tebe , tie ke ja prifatat kako ubavina.
 

Just Smile

Нов член
20 јануари 2019
24
22
3
Да си ми тука, да те гушкам, бакнувам, мирисам, галам...но не си. Ние сме пример за тако блиско а тако далеко. Две соби, два света ти како што викаш, злато. Те сакам
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,349
3,039
1,133
Nekoi pateki ni najdlabokite snegovi ne mozat da gi sokrijat. Ponekogas te pomisluvam , ponekogas ti se nasmevnuvam.
Mnogu poveke znam odkolku sto zborovite kazuvaat. No go imam stravot deka vo mislite ke se izgubime ,ke staneme samo spomen.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
840
1,429
1,103
Никогаш не се вклопив никаде, секогаш имаше некој страв во мене што ме спречуваше да се отворам, темнина со која се гледавме очи во очи, празнина, во која пропаѓав секогаш кога ќе се обидев да ја потполнам. И бегав, бегав од себе, од сите, во обид да се заштитам од болка...дур не те запознав тебе. Со тебе сѐ има смисла, со тебе јас сум Јас, со тебе сѐ е полесно, со тебе и болката е поднослива, поради тебе брзам да се разбудам, светот има боја...
А ти си толку зезнат, што правиш јас да се чувствувам разумно. И поради тоа те сакам, и поради тоа сум неспособна да се откажам.
 

Just Smile

Нов член
20 јануари 2019
24
22
3
Животот е краток. Незнаеме кога се ќе заврши. Затоа не треба да губиме скапоцено време на кавги, лутење, расправии, водење инат. Тоа се некој ситници, кои ние ги претвараме во проблеми. Тие можат да се решат многу лесно, без непотребна драма. Треба да уживаме во секој момент заедно, да направиме спомени кои засекогаш ќе ги памтиме, да се направиме среќни.
Ајде, што чекаш, нема време. Врати ми се насмеана, гушни ме, да ја продолжиме нашата приказна.
 

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,551
3,826
1,153
А помислив одамна ми немаш пишано и ете си, само не знам дали те сетив или ми ја прочита мислата на некој чуден начин, како и да е ме остави без пола здив, со втората половина ти благодарам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Iris*