Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
840
1,429
1,103
Ти си мое небо, а јас црна земја со суви усни. Протриј ја низ прстите, почувствувај ја нејзината тежина, земи длабок здив па напој ја со себе, тоа ќе го претвори овој прав во градина со ружи.
 

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
840
1,429
1,103
"Доаѓам скршена, повторно до сознанието: Неизлечива е мојата страст кон тебе....
О пламени погледи и агли на малите усни што ја измамувате воздишката од длабината на душата, во што...во што е вашата моќ...?"
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and İncognito

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,349
3,039
1,133
Doagjam do soznanieto deka pocituvajki GI tvoite pravila nesomneno se nametnuvaat moite koi se samo tvoi iskopirani. I koga sfakam kolku ebano dobro funkcioniraat tvoite pravila pomnozeni po dva, ja sfakam gubenjeto na sustinata na postoenjeto.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: İncognito

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,551
3,826
1,153
Можеби во вечноста ќе се врзат нашите стари ланци, за кои не сме свесни, можеби ќе ни се случи љубов на некои нови друмови, врз кои ќе се љубиме ко странци, а толку блиски.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris* and Prashina

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,551
3,826
1,153
Винозен сум како витез, сакаш коктел од мојата крв, напи се, ќе те прогонува, ги сакаш моите очи, еве ти ги, само не знам дал ќе прогледаш со нив, што сакаш земи, твое е, пробај го и потоа раскажи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Iris*