Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
42
35
118
После тебе јас веќе не верувам дека постои љубов. Ама што знам јас во врска со љубовта? Бев немоќен пред тоа лажно ангелско лице, а на крајот од приказната сфатив дека јас сум само човекот кој ја продаде својата душа на ѓаволот.
 

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
840
1,429
1,103
IMG_20210228_090550.jpg
"За секој ден кога има сонце, ќе има денови на дожд. Тоа е начинот на кој танцуваме во нив, што ја покажува нашата болка и љубов"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: İncognito