Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Убаво ќе си планираш уште еден колоквиум и конечно месец одмор, и ќе ти презакажат два испити за оваа недела. И тоа не писмени, не да имаш малку надеж дека може нешто ќе чкртнеш, ќе препишеш, не. Усни. Ќе те седне проф. до неа на катедра и ќе те цеди ко лимонче. И кај јас до утре да научам 140 страни? Како да прочитам книга од 120 страни на англиски, плус материјалот од цел семестар до петок? Ќе си умрам млада со овој факултетов. :mad
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Абе ајде какви сте вие жените душовадници ...... кем еумрите на млади години .....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Пред некој ден поминав покрај еден излог и се заљубив. Ама сериозно... Буквално се заљубив!
Беа слатки како бонбончиња, во боја на праска, со бела висока потпетица и бела платформа... Гледаа на излогот и молеа да влезам да ги земам. Ама реков не. Едноставно, нема да ги купам јас, нека ми ги купи некој друг!
И тогаш се појави еден од моите два банкомати кои работат без картички, пинови и сл. глупости.
И ми ја купи љубовта.
И бликам од среќа овие денови. Доволно ми е само да ги погледам како стојат на мојата полица и дождот да се претвори во сонценце!
Знам, добив идеја: следното текстче во моето компјутерче ќе биде насловено „Моќта на високите потпетици“.
А можда и нема да остане само како обичен фајл, туку и вие ќе го прочитате.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Човек да го е страв да отиде во продавница.
Све поскапнало.!
И кога оставаш на крај одредена сума на пари и кога сфатиш дека апсолутно "ништо"не си купил ти доага да врескаш.
И тоа глупо прашање ме иритира:Сакате кеса?-Е не,ке ги тркалам работите по патот па може на некој ке му се усреки и ке си земе од купеното:^)
Во тој момент силно посакувам да ги фрлам кесите и да почнам да трчам по улиците боса на дождот ама веднаш ми доага на памет дека повторно ке останам гладна а тоа воопшто не ми се допага. :giggle
Не ми замерувајте,сега се свестив,се уште не знам и што пишувам.
Имајте убав ден(happy)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
МериСелест
Мораат да те прашаат дали сакаш кеса:) Можеби си носиш торба или сл. Не се баба ванѓи и тие.

Сакам да кажам после заминувам за Скопје. Утре ќе се видам со другар ми, поранешен колега, после 2 недели конечно. И сакам да кажам дека ме нервира цел е**н систем на функционирање на светов. Преку тасе ми е. Формалности, стандарди, оценувања... Баш ме интересира како ги ставаат тие оценките. Во однос на што мерат дека јас Логички кола знам за 7ца? И што ако не ми е денот? Еве вадам 7ца на испит, а утре станам иноватор? Јас ќе го поместам стандардот? Ебате светот.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
slb_bobo и твоето држи вода ама кога гледаат дека во мене имам само новчаник и телефон не мора да прашуваат...:D
Mожда и грешам. :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Сакам да кажам дека денес е денот кога Цезар и Пинки,ќе го кажат судбоносното ДА...па така да,ние,Јас и LadyInPink во покануваме да бидете наши гости денеска :D
  1. lady_blue,
  2. МериСелест,
  3. JaMi,
  4. True_Blood,
  5. 4FUN,
  6. Kitty,
  7. smeker,
  8. Sugar,
  9. Trajche,
  10. LoveDealer,
  11. NEPOBEDLIV,
  12. Јована,
  13. Aristokrat,
  14. 9gagger,
  15. LadyInPink,
  16. Bum-Bum,
  17. cakar_ulav,
  18. Jackal и сите останати
Untitled.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.