Сакам да кажам/прашам (стара тема) | Црнобело Форум

Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Самиот наслов кажува за што се работи!

Темава се отвора за кратки прашања, прашања за кои нема тема и нема потреба од тема.
 

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
111
84
328
26
Sto e toa sto e pomokno od Gospod, pozlobno od gavolot, sto go ima siromasniot, sto mu treba na bogatiot, i se sostoi od 5 bukvi?, 95% od decata od gradinkite vo America go imaat odgovoreno to4no prasanjeto, megutoa samo 5% od MIT ispitanicite go imaa pogodeno ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
279
1,063
Скопје
1. Зошто луѓето нарачуваат дупли чизбургер и голем помфрит, а со тоа и диетална Coca-Cola light?
2. Зошто жените не можат да стават маскара со затворена уста?
3. Зошто зборот “кратенка“ е толку долг?
4. Зошто за да го изгаснеме Windows мораме прво да кликнеме на Start?
5. Зошто сокот од лимон се прави со додатоци, а средството за миење садови со мирис на лимон - од вистински лимони?
6. Зошто не постои храна за мачки со вкус на глушец?
7. Зошто иглата која се користи за еутаназија е стерилна?
8. Зошто кога батериите на далечинскиот управувач се скоро испразнети упорно стискаме посилно на копчињата?
9. Зошто ги переме пешкирите кои ги користиме по бањање? Зарем не треба да сме чисти во моментот кога се бришеме со нив?
10. Зошто пилотите-камикази носат кацига?
11. Како таблите со натпис “Забрането е газење на тревата“ стигнале до средина на тревникот?
12. Што се обидувал да направи човекот во моментот кога открил дека кравата дава млеко?
13. Дали вработените во Lipton (ice tea) имаат пауза за кафе?
14. Зошто “одвоени“ се пишува со еден збор, а “сите заедно“ со два одвоени збора?
15. Зошто продавниците кои работат 24 часа имаат брави и клучеви? :)
 

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
111
84
328
26
Хаха, ај да не ве ма4ам, да ви одговорам, Одговорот е Ништо, бидејќи ништо не е помоќно од господ, и не е позлобно од ѓаволот, ништо нема сиромашниот, и ништо не му треба на богатиот, п.с. Ова го слушнав од еден професор :)
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
32
Скопје
1. Зошто луѓето нарачуваат дупли чизбургер и голем помфрит, а со тоа и диетална Coca-Cola light?
2. Зошто жените не можат да стават маскара со затворена уста?
3. Зошто зборот “кратенка“ е толку долг?
4. Зошто за да го изгаснеме Windows мораме прво да кликнеме на Start?
5. Зошто сокот од лимон се прави со додатоци, а средството за миење садови со мирис на лимон - од вистински лимони?
6. Зошто не постои храна за мачки со вкус на глушец?
7. Зошто иглата која се користи за еутаназија е стерилна?
8. Зошто кога батериите на далечинскиот управувач се скоро испразнети упорно стискаме посилно на копчињата?
9. Зошто ги переме пешкирите кои ги користиме по бањање? Зарем не треба да сме чисти во моментот кога се бришеме со нив?
10. Зошто пилотите-камикази носат кацига?
11. Како таблите со натпис “Забрането е газење на тревата“ стигнале до средина на тревникот?
12. Што се обидувал да направи човекот во моментот кога открил дека кравата дава млеко?
13. Дали вработените во Lipton (ice tea) имаат пауза за кафе?
14. Зошто “одвоени“ се пишува со еден збор, а “сите заедно“ со два одвоени збора?
15. Зошто продавниците кои работат 24 часа имаат брави и клучеви? :)

1. Неам појма, јас си нарачувам обична :p ваљда да не им влијае толку чизбургерот :D
2. Кој рекол дека неможе? :)
3. Па немора да биде краток, зошто би бил краток?
4. Е тоа чичко Бил Гејтс да го прашате :p
5. Незнам :/
6. Зошто, кога можат живи да ги јадат xD (j/k)
7. Незнам...
8. Психологија :D
9. Хахахахахаха јако прашање и ја тоа сакам да прашам :p
10. Не сум видела пилот-камиказа и незнам :D
11. Со хелихоптер ги ставале :p
12. Да открие што дава кравата од таму :D
13. Кој кафе, кој чајче...
14. Граматика
15. Видиш видиш, интересно прашање :D
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
28
Битола
Sto e toa sto e pomokno od Gospod, pozlobno od gavolot, sto go ima siromasniot, sto mu treba na bogatiot, i se sostoi od 5 bukvi?, 95% od decata od gradinkite vo America go imaat odgovoreno to4no prasanjeto, megutoa samo 5% od MIT ispitanicite go imaa pogodeno ?
жена брат ти е најголемото зло и најголемото добро....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sara.Be and Abe CreP
Статус
Затворена за нови мислења.