Размислувањата на момче одгледано од лезбејки (видео)

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
:D (facepalm)
На тебе никогаш неможам да одолеам.
Така фино лепо ги превртуваш секогаш работите,така фино лепо секогаш си бараш жртвичка.

А за видеото да,се гледа за каква личност се работи.
Но за мене тоа не е доказ за глобализирање на било што.Тоа е само еден пример и видео,ништо повеке.
Ајде сега и од мене пријатно (wave)
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
380
299
63
:D (facepalm)
На тебе никогаш неможам да одолеам.
Така фино лепо ги превртуваш секогаш работите,така фино лепо секогаш си бараш жртвичка.

А за видеото да,се гледа за каква личност се работи.
Но за мене тоа не е доказ за глобализирање на било што.Тоа е само еден пример и видео,ништо повеке.
Ајде сега и од мене пријатно (wave)
Не мелпомена, не барам жртва, ти сама се правиш жртва. Сега ние дискутираме на тема поврзана за хомосексуалност, а ти се вмешуваш и викаш дека нема потреба од наметнување на размислувања. Ако некој не се интересира воопшто за хомосексуалноста, зошто би гледал и дискутирал на тема поврзана со хомосексуалност?? Со кое право некој пишува дека хомосексуалците се болни, кога никој не може да ја објасни хомосексуалноста како болест? За тоа се измислени форуми, а на форумите се дискутира на најразлични теми.
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
едн шупак мераклија се навреди :rofl
Некој Нешто како тебе тешко дека ќе ме навреди, не мешај навреденост со одбивност. Во еден момент ми беше одбивен и ти посакував лоши работи, сега преспав.. И пак ти посакувам лоши работи. :sreken

Во секој случај - напнав со оф-топици. Ја напуштам темава, еве кревам бело знаменце.
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
380
299
63
Некој Нешто како тебе тешко дека ќе ме навреди, не мешај навреденост со одбивност. Во еден момент ми беше одбивен и ти посакував лоши работи, сега преспав.. И пак ти посакувам лоши работи. :sreken

Во секој случај - напнав со оф-топици. Ја напуштам темава, еве кревам бело знаменце.
Нема зошто да креваш бело знаменце, обично се предаваат губитниците. А факт е дека хомосексуалноста не е никаква болест, туку е една од можните нормални сексуални ориентации заедно со хетеросексуалноста и бисексуалноста. Тоа е потврдено од медицината, науката.. Ако на некој не му се допаѓаат хомосексуалците, тоа не му дава право да рече дека се болни, ненормални. Тоа е исто како некој да мрази жолта боја, и секој што носи жолти патики, да го нарекува болен. Едноставно, нема логика.
 
  • Like
Реакции: BlackTulip and Coelho

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Нема зошто да креваш бело знаменце, обично се предаваат губитниците. А факт е дека хомосексуалноста не е никаква болест, туку е една од можните нормални сексуални ориентации заедно со хетеросексуалноста и бисексуалноста. Тоа е потврдено од медицината, науката.. Ако на некој не му се допаѓаат хомосексуалците, тоа не му дава право да рече дека се болни, ненормални. Тоа е исто како некој да мрази жолта боја, и секој што носи жолти патики, да го нарекува болен. Едноставно, нема логика.
Попаметниот попушта, магарето рика.
 
  • Like
Реакции: redhead and melpomena

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
380
299
63
Да си паметан не би бија п***р :rofl
Можам да сфатам да се гадиш од тоа што го прават хомосексуалците, да мразиш феминизирани машки, ама сам да утврдуваш што е болест а што не, не можам да сфатам. Па за тоа има научници, психијатари, доктори... кои што неможат да ја стават хомосексуалноста во листата на болести оти ниту се знае причината за тоа како се станува болен од хомосексуалност, ниту има органски промени, па ниту има лек. Неможеш да си земеш такво право да утврдуваш што е болест, а што не. Извини, ама јас сум на страната на медицината и науката, не ги бранам хомосексуалците оти така ми текнало.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Да си паметан не би бија п***р :rofl
Да не биде дека ми сметат само навредите на другите....а се поздравив од темава.
Фрикче ајде мислам дека претеравте,доста беше.:rolleyes: Кој си е,каков си е,за него си е.
Си кажа шо мислиш и готово.
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Океј педерче. Ќе ме видиш на некоју од тија ваши параде сс шатган у руке.
Да си паметан не би бија п***р
Се напна еј. Реков кревам бело знаме.

И ако веќе сакаш да ме навредиш - смисли нешто друго. Знам дека имаш мозоче со големина на неразвиено гравче, ама сфати - не навредуваш п***р ако му кажеш п***р.

Исто како сега да ти кажам сељак или морон со цел да те навредам. Едноставно тоа си што си и тоа е вистината. И како таков те прифаќаме.

И ова е последен пат да одговорам во темава. Не сум добил опомени од модератори сеуште и не планирам. Тебе и да те банираат - не ми е гајле. И да сака некој да слушне твое мислење може слободно во некоја градинка да влезе.

Со тоа што се повлекуваш, значи дека се согласуваш со него, дека хомосексуалноста е болест. :|
Не, него за разлика од тебе (очигледно), знам кога е доста и кога треба да престанам. А, изгледа по се не е така затоа што десет пати реков дека си одам и ете пак сум тука.

Се повлекувам затоа што не сакам да се карам. Има други теми кои сакам да ги читам на мира и има други теми каде што ќе прочитам некои паметни мислења и самиот ќе дадам некое попаметно мислење отколку "Ти си таков, јас сум ваков".

И многу брзо скокаш на заклучоци. Само затоа што не сакам да се карам и да губам време се согласувам со некој дека хомосексуалноста е болест?

Контроверзните теми, драмата и караниците се твоја област. Одлично ти оди - јас давам отказ.
 
  • Like
Реакции: redhead and melpomena

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
380
299
63
Се напна еј. Реков кревам бело знаме.

Не, него за разлика од тебе (очигледно), знам кога е доста и кога треба да престанам. А, изгледа по се не е така затоа што десет пати реков дека си одам и ете пак сум тука.

Се повлекувам затоа што не сакам да се карам. Има други теми кои сакам да ги читам на мира и има други теми каде што ќе прочитам некои паметни мислења и самиот ќе дадам некое попаметно мислење отколку "Ти си таков, јас сум ваков".

И многу брзо скокаш на заклучоци. Само затоа што не сакам да се карам и да губам време се согласувам со некој дека хомосексуалноста е болест?

Контроверзните теми, драмата и караниците ти ги препуштам на тебе - јас давам отказ.
Ние не се караме, само дискутираме. За разлика од него, јас дискутирам со факти, а тој не. Ако не мислиш нешто да го дотераш до крај, не треба ни да го почнуваш т.е во случајов да се согласиш дека хомосексуалноста е болест, а не е. Ама ок е, пошо си хомо можи неговите размислувања те погаѓаат, па сакаш да се повлечеш...