1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Размислувањата на момче одгледано од лезбејки (видео)

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Реми, 4 јули 2012.

 1. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Тој нема да се случи, пошто е нормално едн муж и една жена да стварав фамилију. Овој е болест.. а они толко се одликуев што су болни, па још и параде гордости праив... праив омразу меѓу народ... И још нешто, имаш ли нешто погрозно од муж облечен у женски фустан и штикле?
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  едн шупак мераклија се навреди :rofl
   
  На Coelho и Hkakashi им се допаѓа ова.
 3. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Ниту медицината, ниту психологијата, ниту психијатријата, ни генетиката не можат да ја објаснат хомосексуалноста како болест, оти ако не се знае причината за хомосексуалноста, нема органски промени.. тогаш тоа не е болест.

  Ако ти лично чувствуваш омраза кон хомосексуалците, тое не е причина за да ги нарекуваш болни.
   
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Има хормонски промене, што на некој начин га праи болест тој. Абе, и ти да не си шупак мераклија?
   
 5. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Не, не сум 'шупак мераклија'. Ама, ако за нешто не се знае причината, нема органски промени, нема лек, тогаш тоа не е болест. Ај објасни ми какви се тие хормонски промени? :D
   
 6. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Муж сс женски хормони. Непродуктивност на тестостерон.

  А утепаја би ги за непродуктивност... Кд неможе да оформи фамилију боље нека не живи. Не е потребан.
   
 7. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Каков е тој маж со женски хормони.. можеби мислиш на транссексуалци. Според тебе, и стерилните хетеросексуалци не треба да живеат оти не можат да оформат фамилија по природен пат..

  Сепак, во демократска држава како Македонија, секој треба има право да прави што сака, се додека не ги загрозува другите. И хомосексуалците, како и хетеросексуалците, треба да имаат граѓанско право да основаат семејство.
   
 8. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Тај демократија га и поремети народ . Кој што сака да прави? Банда без команда? Е тој не иде пријателе. Само комунизам, и тој онј на Стаљина би га освестија овј народ. Нема ни п***р да се види, а и тија од твој тип, што ќе бидев против режим...
  Добро е што ми нормални људи добро ќе живимо.
   
 9. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Значи ти не си никој за да кажуваш кој треба да живее,а кој не.
  Зошто има и нормални парови,маж-жена па не можат
  да оформат семејство т.е да имаат деца. И тие ли не треба
  да живеат?
   
 10. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Тија можев да си посвоив.
  Муабет е за педери. Ај овакој едн пример .. Ти родиш, и по некои различни околности немоеш да га чуваш дете, и га оставаш у болницу за посвојување. И некои педери га посвоив. Што онда? Драго ќе ти биде да ги гледа тој дете куде се лижев пред њега?
  Куде се плескав по гзови?
   

Сподели: