1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Размислувањата на момче одгледано од лезбејки (видео)

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Реми, 4 јули 2012.

 1. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Ало бре људи како деца сте, не се расрављајте за глупости, убаво ни вика melpomena кој што имаше да каже кажа си, а ја мислу дека би требало да гу послушамо ипак колко што приети е доста интелигентна и мислу дека е постара од сви туј, а тој што га збори 990Freak си е поштено на овј или на онј начин, дечка не га познавам али пошто е од куманово или околину ке стоју позади њега на форум :D

   
 2. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Мислам дека погрешно ме сфати. Не кажав ништо лошо, пишав нешто во смисла дека не сакаш некој да ти кажува дека си болен, ненормален и незнам што - а факт е дека не си, па затоа се повлекуваш.
   
 3. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  Се зависи до карактерите на луѓето. Некогаш геј паровите може да бидат подобри родители. Не сум против тоа.
   
  На LMFAO и Coelho им се допаѓа ова.
 4. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Епа вакво нешто од тебе не очекував...

  Тоа што сум јас геј нема никаква врска со мојот избор да се повлечам и да ги поштедам модераторите од бришење глупави мислења (вклучувајќи ги и моите).

  Темите за хомосексуалност секогаш привлекуваат многу внимание и никогаш не завршуваат добро, како што можеш да забележиш.

  Твојата потреба за внимание и твојата желба постојано да си опкружен со драма и со расправии е твој проблем, и немаш никакво право да ја мешаш мојата сексуална определба во тоа или пак постојано да набедуваш некого и постојано да сакаш да се расправаш со некого (пр. мелпомена).

  Ако си толку храбар колку што сакаш другите да мислат дека си - оди и САМ бори ги своите вербални борби, со свои аргументи и со свои мислења - без да се криеш зад други и да ги користиш како свој штит кога ќе приметиш дека губиш. И кога ќе загубиш прифати го тоа како маж и откажи се.

  Јас не можам да се расправам со луѓе кои мразат хомосексуалци и да пробувам да им наметнам мои мислења затоа што нема да успеам.

  Сум го пробал тоа; едно време бев многу околу тоа да дознаам зошто луѓето се толку против педери и дали може да се смени тоа мислење. Не може. Не можам јас да го сменам, не можеш ти да го смениш. Кога ќе бидат (ако бидат спремни) спремни да го сменат тоа мислење - ќе го сменат. Нема што да им солиме памет.

  Јас искрено ќе му се извинам на членот 990Freak затоа што неколку пати пробав да го навредам. Не очекувам да го прифати извинувањето, ама мое е да му се извинам затоа што пишував мислења со цел да го навредам - не да дебатирам или дискутирам нешто со него.

  Сметај го ова како сакаш. Сметај го како пораз или како мое признание (како хомосексуалец) дека хомосексуалноста е болест - ако тоа ти има некаква смисла. Или види ја вистината и сметај го како мој отказ од кавги. Твој избор.
   
  На Blondie, redhead, slb_bobo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Факт е дека секој кој не ги сака хомосексуалците ќе рече дека хомосексуалноста е болест. Мислам дека повеќето такви, немаат геј пријател и поради тоа, не знаат дека хомосексуалците се сосема нормални луѓе, со различна сексуална ориентација. Не викам дека не постои геј човек, кој е алкохоличар, или наркоман, или убица. Поентата ми е дека, геј или хетеро, сексуалната ориентација не те прави повеќе или помалку паметен, вреден, добар, итн. Кој си ти или јас, да осудуваме што не е нормално во сексот? Демек, хетеросексуалците не прават луди и необични работи за време на секс? Секако дека и гејовите го прават истото, но заклучокот е дека станува збор за личен вкус и потреба.
   
  На Blondie, Coelho, melpomena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Друга работа е тоа дали некој ќе ја прифати хомосексуалноста како нормална, или не. Вистината е дека е нормална ориентација. Па, со оглед на тоа дека е нормална, дека се способни да основаат семејство, да одгледуваат деца, треба законски да им се даде право на хомосексуалците да основаат семејство. Мислам дека повеќе е за тоа темава, а не дали некој нецивилизирани ќе ги прифатат хомосексуалците или не.
   
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ауууу,добро е.....виде и ти што е темата.

  Coelho ете тој си ти за кој те спомнав :)

  Тешко на модераторот со нашиве офф топици но јас пак ке кажам.
  Сум против хомосексуалноста,но не и против нивната личност....имам пријатели хомосексуалци....во сите класификации на луге што постојат има секакви типови на карактери и одлики..
  Сум за семејство со деца кои ке имаат по еден родител од двата пола.
   
  На Coelho му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  1. Незнам како доби таков впечаток за мене. Јас обично кога ќе видам на форум дека некој напишал нешто неточно (според мене), со факти и аргументи се обидувам да му ја укажам на членот вистината. Ако испадне дека грешам, се повлекувам, што во случајов испаѓа дека не грешам.

  2. Зад кој се кријам? Не те сфатив убаво..
   
 9. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  LMFAO не е финта у тој дали некој ке ги прифати или не. Кт се посвојуев деца мислу дека не га прашуев дете дали сака да иде сс њима или не, замисли ти како ке му е на тој дете кт ке порасне и кт његови другари ке дознаев дека татко му е п***р, погоди што ке све ке му правив на дете, или ако има другу сексуалну ориентацију и доведе дома девојку, како ке се осеќа она кт ке ги види његови "родители" како се гушкав, тој ме много итнересира нека искоментира некое женско нека каже како ке се осеќа
   
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  lady_blue не е лошо малку да ја затвори темава,да се смират страстите и после пак да се коментира без навреди (worried)
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: