1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Препораки за филм (општа)

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 28 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  K-Pax, Primal Fear, The Game, Memento, The Machinist, Jacob's Ladder, Illusionist, Shutter Island, Usual Suspects. :)
   
  На Saladin и Struggler им се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  http://www.imdb.com/title/tt0368226/
  http://www.imdb.com/title/tt0094961/
  http://www.imdb.com/title/tt0094917/
  http://www.imdb.com/title/tt1640459/

  И овие се ептен јаки филмчиња...ок не се јаки, за никаде се, ама се ептен забавни, наменските комедии помалку ме смеат пошто овие за сериозно се снимани :zelen
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Последниот че биди изгледан во скоро време. :D
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  третиот е најјак, полош филм неам гледано, да се собериме од форумов овде 7-8 души ќе снимиме подобар, ликот пука три куршуми паѓаат пет души, пука еднаш паѓаат двајца наеднаш, си играше дома руски рулет кога му беше досадно, глумата ....не постои, тотален аматеризам :rofl толку е језиво лош шо е појак од комедија, меурот ми попушти првиот пат кога го гледав :zelen
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  :patos Што е со филмовиве.
  Има вакви на тв, никаква глума, само тепање и пукање. Имаше еднаш гледав еден со киднапирање авион, абе тоа беше за никаде значи, стјуардесата возеше авион, а тие киднаперите беа ептен глупи.
  Еве го филмот.
  http://m.imdb.com/title/tt0274321/?ref_=m_nmfmd_act_12

  Најинтересни ми се овие филмови, секогаш се смеам.
   
 6. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ау не го знаев ова. Па од 2:12 натаму... :eek:
  Не менува ништо кај симпатиите што ги осеќам спрема Бејл, ама ќе се потрудам да заборавам што видов. :D
   
  На lady_blue му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Зошто бе да менува? Јас бев тотално затрескана во него и неговата црвена марама (inlove) најискрено.
   
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Love Rosie, преубав романтичен филм :) вреди да се гледа не сум некој што знае убаво да прераскажува па еве трејлер
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  „Мe before you“, „Before i wake“, „Unfriend“ = Симпатични филмови. :rolleyes:
   

Сподели: