Препораки за филм (општа)

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Што ќе се добие ако се земат Блиски средби од трет вид, Контакт, некои епизоди од Др.Ху, малку арома од Одисеја 2001, Планета на мајмуните и Рајт Стаф и сето тоа се стави во блендер и се измеша?

Интерстелар :D

Very good stuff, погледнете го и ако не сте фанови на жанрот. По можност сами и без пуканки и грицки, не е од тие филмови за друштво/женска/пуканки...
Си ја читам темава и наидувам на ова.
Ја сам дубоко увреџена, добро јас што сум? :D Дури и срам ми е да кажам колку бев среќна што го изгледав, ги раскрварив рацете од ракоплескање таа вечер:zelen Eптен бев среќна што го гледав овој филм наместо некој romcom.
Немој со вакви генерализации, не ме прави да се чувствувам уште повеќе out of space :D
Бонус: И одисејата ја сакам:eek
Бонус 2: За Валентајн планирам поклон карта за на Deadpool да купам :D
 
  • Like
Реакции: Outrider and Saladin

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Си ја читам темава и наидувам на ова.
Ја сам дубоко увреџена, добро јас што сум? :D Дури и срам ми е да кажам колку бев среќна што го изгледав, ги раскрварив рацете од ракоплескање таа вечер:zelen Eптен бев среќна што го гледав овој филм наместо некој romcom.
Немој со вакви генерализации, не ме прави да се чувствувам уште повеќе out of space :D
Бонус: И одисејата ја сакам:eek
Бонус 2: За Валентајн планирам поклон карта за на Deadpool да купам :D
Чекај сега со дечко го гледаше или сама?
Тоа важи и обратно за женски, да не го гледаат филмот во друштво на своите дечковци/сопрузи него сами ама пошто од машка гледна точка сум заборавил да напоменам `and vice versa` :kafe
А ако го гледаше со дечко и се беше во ред, тоа е веќе друго и ја сам пријатно шокиран.:eek:
А тек за фановите на Одисеја какви генерализации има... :frantic
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
^Се смеам па и ти, немој озбилно да ме сфатиш:D
Со дечко инаку, двајцата излеговме воодушевени од филмот. :D Од другаркиве мои никоја не сака ваков жанр, впроочем никоја не е ни толку голем филмоман, ретко одат на кино.
Од "ваков" тип на филмови последно на кино го гледав The Martian, ама колку што ми се допадна Интерстелар, толку The Martian не ми се допадна.
А за Oдисејата, со неа се заљубив во Кјубрик и му ги сакам речиси сите филмови него, за мене си е еден од мојата топ 5 листа на режисери.

Да не сум скроз оф топик, освен Интерстелар и Одисејата, моја препорака е овој:
http://www.imdb.com/title/tt1182345/
Интересно филмче, си вреди секоја минута.