1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Препораки за филм (општа)

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 28 февруари 2012.

 1. Svetiot Duh

  Svetiot Duh Активен Член

  Зачленет на:
  15 август 2015
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  120
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Препорачувам Дипан. Добар, потресен француски филм.
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Бидејќи ме мрзи да пишувам рецензија, да ви препорачам еден постар филм. Драма е, ама супер филм е. Не знам на Кајгана дали го спомнале треба да проверам. :)
  http://m.imdb.com/title/tt0051459/
   
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  The Revenant
  Прекрасен филм со прекрасна глума.
  Том Харди прекрасна глума како спореден лик.
   
  На Mnogo Bitno, Хоуп* и Prashina им се допаѓа ова.
 5. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Си ја читам темава и наидувам на ова.
  Ја сам дубоко увреџена, добро јас што сум? :D Дури и срам ми е да кажам колку бев среќна што го изгледав, ги раскрварив рацете од ракоплескање таа вечер:zelen Eптен бев среќна што го гледав овој филм наместо некој romcom.
  Немој со вакви генерализации, не ме прави да се чувствувам уште повеќе out of space :D
  Бонус: И одисејата ја сакам:eek
  Бонус 2: За Валентајн планирам поклон карта за на Deadpool да купам :D
   
  На Outrider и Saladin им се допаѓа ова.
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Чекај сега со дечко го гледаше или сама?
  Тоа важи и обратно за женски, да не го гледаат филмот во друштво на своите дечковци/сопрузи него сами ама пошто од машка гледна точка сум заборавил да напоменам `and vice versa` :kafe
  А ако го гледаше со дечко и се беше во ред, тоа е веќе друго и ја сам пријатно шокиран.:eek:
  А тек за фановите на Одисеја какви генерализации има... :frantic
   
 7. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  ^Се смеам па и ти, немој озбилно да ме сфатиш:D
  Со дечко инаку, двајцата излеговме воодушевени од филмот. :D Од другаркиве мои никоја не сака ваков жанр, впроочем никоја не е ни толку голем филмоман, ретко одат на кино.
  Од "ваков" тип на филмови последно на кино го гледав The Martian, ама колку што ми се допадна Интерстелар, толку The Martian не ми се допадна.
  А за Oдисејата, со неа се заљубив во Кјубрик и му ги сакам речиси сите филмови него, за мене си е еден од мојата топ 5 листа на режисери.

  Да не сум скроз оф топик, освен Интерстелар и Одисејата, моја препорака е овој:
  http://www.imdb.com/title/tt1182345/
  Интересно филмче, си вреди секоја минута.
   
  На Aristokrat, Outrider и Altaïr им се допаѓа ова.
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Дај препорачајте некое mindfuck трилерче.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кажи кои ги имаш гледано. Полно ти пишав тогаш, сите ги изгледа? :)
   
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002

  Некои да, наброи некои да видам?
   
  #230 Struggler, 26 јануари 2016
  Последна промена: 27 јануари 2016

Сподели: