1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пишување на блогови

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Selma, 4 март 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Се прашувам за што станува збор на твојот блог... :zelen
   
  На Makedonec, existence и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Искрено, има луѓе кои не знаат што теми обработува блогот - иако го посетиле неколку пати :)
  Што да правиш, судбини :)
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Си напраив и јас на wordpress - https://xdreamsxromancexexcessx.wordpress.com/. Не знам дали ќе сменам theme и други детали, но сега за сега, вака ќе си биде. [​IMG]
   
 4. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  А што се случи со нашата платформа blog.mk ?
   
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Ајдаа, да не ја отворев темава, немаше ни да знам дека сум имала акаунт на Блогер...мада сега баш би си отворила профил на македонски да си пишувам таму. Од странскиве, останав на Тамблр да лепам слики чат-пат и имам на Вордпрес што може ќе ми текне да го споделам кога ќе го средам саглам. :biggrin
  Сакам редовно да си „негувам“ блог, ама немам нерви за внимание да му посветувам бре...

  Очигледно неплатен/непродолжен домен. Толку траат работите кај нас. (worried)
  Штета, читав неколку души повремено.
  Бар некаков бекап ако им овозможиле, би било фино.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Даа :( Баш ми е жал и јас следев неколку души и ми фалат вака одвреме навреме кога ќе се сетам, ова одамна беше, пред 5 години секако...од ком.мк се префрли само на .мк и после ги снема, едно време излегуваше блогот ако ја знаеш адресата, сега пред некое време пробував да ги најдам тие што ги читав, ништо не останало :(
   
  #76 Tantara, 28 октомври 2015
  Последна промена: 28 октомври 2015
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Мојот е официјален блог, пишувам поеми на англиски и македонски
  егзистира веќе 2 години
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Фина ствар, си имам блог кој започна како џоинт ефорт на десетина души кои еден по еден се откажуваа со тек на време, па останавме двајца за да на крај останам сам :zelen
  Тоа требаше да е старт па да се развие во портал демек и такви ствари ама не крај испадна само блог-сираче кој служи како база за повремен рант на рандом тема.
   
 9. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Ако на tumblr се смета за соодветен блог, тогаш имам. Порано имав еден на блогер, потоа го префрлив на wordpress и потоа го затворив. На tumblr обично реблогнувам тоа што ми се допаѓа, често пишувам мислења за дадена тема, некои новости па потоа учествувам во некоја дискусија. Толку. На другите два блога обично пишував како мини дневник кој потоа отиде приватно и лични творби во кој тој период многу уживав да ги правам. И потоа затворив и тоа.
   

Сподели: