Пишување на блогови

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
А сега е 5 Февруари 2014. Имаш блог? Нови постови на него?
Сега го правам ако мислиш на мене,
па погледав да видам што како,
видов ти фали лајк на убавото објаснување па кликнав,
да денес е 5.02 :D
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Сега го правам ако мислиш на мене,
па погледав да видам што како,
видов ти фали лајк на убавото објаснување па кликнав,
да денес е 5.02 :D

Го направи конечно после толку време?
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Блогови а? Многу добра рбота за ширење информации и истражувачко новинарство во последно време.. Јас пишувам од време на време, ко ке имама инспирација. Не дека се фалам ама тесктовите ми се редовно преземани од портали. 0 денари заработено и така..
 

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Од лани станав блогерка, мојот блог за едно дваесетина дена ќе прави еден роденден. :)
Како што гледам наназад секој изминат месец имам минимум еден пост. Знам на почетокот бев многу поактивна и после активноста ми се намали, ама желбата за пишување си остана иста. Почнав со поезија и проза да пишувам и онака ако ми дојдеше некоја идеја за некаков друг текст го пишував.
Најпопуларна категорија ми е љубов (inlove) (некако на тоа поле најмногу имам инспирација).
Исто да се пофалам дека постовите ми се доволно објавувани од читачи, ама сепак не можам да се пофалам со голем број на читачи, околу 130 души е бројката на луѓе што ме следат.(т.е ми ја лајкнале страната на фб)
Никого не копирам, ниту имав намера да ја копирам Лајла Грејс, инспирација за пишување добив кога вака по форуми на зададени теми ќе напишам нешто и си реков ајде да си отворам катче каде што ќе си ги соберам сите дела што ги имам напишано на едно место. И така настана блогот. Пишувам за своја душа, а има многу што се пронашле во некои текстови. А, многумина ги интересира дали се што пишувам е поврзано со мое лично исксутво. А, јас одговарам дека повеќето работи не се од мое лично искуство, повеќе се плод на мојата фантазија или ликови од некои книги што ги имам прочитано па си парвам љубовни приказни и комбинации.
Немам ниеден пост поврзан со наука, но многу животни приказни или стории се кријат позади некои текстови.
А мислам дека некогаш животното искуство и човечкиот живот се многу поважни од било која наука.
 

s2808

Нов член
11 март 2014
1
0
1
28
http://svetotvomoiteoci.wordpress.com/
Ве молам посетете го. Имам недостиг на мотивација и поддршка. Вашите коментари, кои пред се ве замолувам да бидат искрени, многу би ми помогнале. Ви благодарам на вниманието.
 

yourbel

Нов член
26 март 2014
1
0
1
28
www.yourbel.blogspot.com, повелете.. блогот ми е релативно нов и сеуште работам на сите постови кои ќе бидат објавувани на него..се надевам дека ќе го посетите и ќе ви се допадне
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Сите блогови што сте ги поставиле - не работат или пак останале заборавени без нови постови.
Немате инспирација?
Не е интересно блогови кои содржат само слики - без текст, без размисла на авторот.

По се изгледа сеуште само мојот блог турка некако со години :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja