1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пишување на блогови

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Selma, 4 март 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  хаха интересно, ќе размислам. :giggle Во меѓувреме и други предлози се добредојдени. :zelen
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Јас имам блог веќе... па скоро две години со 120+ постови (од 8 Ноември 2011 година)!
  Темата на блогот е Телема, магика, философија, езотерија...

  Сега за сега е добро... се надевам дека нема да ме фати мрза и да прекинам да пишувам :)

  И да, блогот се вика Хептаграм (слоганот на блогот е: Прави што ти е волја и тоа нека биде целиот Закон). Се наоѓа на wordpress.com платформата која сметам дека нуди одлични услови за одржување на едне блог.

  Ѕирнете го блогот, не се срамете :)
   
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  А како/каде да си направам блог?
  Добра идеја :)
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Blogger or Wordpress :)
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Или tumblr, но тој е повеќе за слики.
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Tumblr не е класичен блогер. ;)
   
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Оди на http://wordpress.com , кликни Get Started и ќе си направиш блог :)

  За да направиш блог на blogger мора да имаш мејл на gmail додека тука, може со било кој мејл да се регистрираш! :)
   
  На Рушен и Lena им се допаѓа ова.
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Да видов сега треба да имам маил.
  Ќе направам на wordpress.
  Thanks:)
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  На wordpress прво и основно разгледај таму во менито и направи си категории во кои ќе ги сместуваш идните постови.
  Потоа додај неколку линкови до сајтови кои тебе ти се свиѓаат (ќе можеш во иднина да ги ставаш на страната како widgets)...
  И да имаш многу инспирација :)

  Па кога ќе биде нешто напишано, сподели :)
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  А сега е 5 Февруари 2014. Имаш блог? Нови постови на него?
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: