1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пишување на блогови

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Selma, 4 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Имате ли блог?
  Од која област е?
  Колку време веќе го имате?
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  првиот мој блог беше регистриран на 8 мај ама за жал МВР го средија на 15 јуни.. на 25 јуни го отворив мојот сегашен The_jackal.blog.mk и уште терам со него.. пишувам за се си сешто иако во последно време помалку пишувам..
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас имам tumblr блог, го имам од Нова Година навака и бирам фотографии поврзани со мода - http://silence-all-i-want-to-say.tumblr.com/. На него го имам ставено и линк од мојот втор блог кој ми е патем и омилен, преку него се изразувам себе си целосно - http://lifebeneaththemangotree.tumblr.com/.
   
  #3 MissChievous, 4 март 2012
  Последна промена: 23 јануари 2015
 4. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Сега имам 1 блог, порано имав 2-3 и на ниеден не сум била особено активна, а не сум ни сега. Не ми се троши време на пишување и онака нема да биде посетен. Не ги интересира луѓево многу блогови, а ни форуми. Само фејсбук.
   
  На Behemoth и parvati им се допаѓа ова.
 5. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  Од скоро постои и агреагатор за блоговите http://blogirame.mk/ Супер е средено!
   
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  има доста луѓе шо пишуваат, шо се квалитетни блогери ама проблем е шо немаме квалитетна платформа.. блог.мк е катастрофа... веќе некое време е на ауто пилот.. и е катастрофа..затоае слабиот интерес за блогирање... доколку имаме добра платформа многу луѓе ке почнат со блогирање и тоа ке почни пак да цвета во македонија...
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  имав блог.....на времето....сега не го користам :)
   
 8. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  да г овидов пре днеколку дена и го пријавив мојот блог и супер е ама прво ни треба добра платформа за да можиме да работиме..
   
 9. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  да бе како не се сетив... добре дојде сина... се знајме од блог.мк...
   

Сподели: