Пишување на блогови

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Имате ли блог?
Од која област е?
Колку време веќе го имате?
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
првиот мој блог беше регистриран на 8 мај ама за жал МВР го средија на 15 јуни.. на 25 јуни го отворив мојот сегашен The_jackal.blog.mk и уште терам со него.. пишувам за се си сешто иако во последно време помалку пишувам..
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас имам tumblr блог, го имам од Нова Година навака и бирам фотографии поврзани со мода - http://silence-all-i-want-to-say.tumblr.com/. На него го имам ставено и линк од мојот втор блог кој ми е патем и омилен, преку него се изразувам себе си целосно - http://lifebeneaththemangotree.tumblr.com/.
 
Последна промена:

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Сега имам 1 блог, порано имав 2-3 и на ниеден не сум била особено активна, а не сум ни сега. Не ми се троши време на пишување и онака нема да биде посетен. Не ги интересира луѓево многу блогови, а ни форуми. Само фејсбук.
 
  • Like
Реакции: Behemoth and parvati

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
има доста луѓе шо пишуваат, шо се квалитетни блогери ама проблем е шо немаме квалитетна платформа.. блог.мк е катастрофа... веќе некое време е на ауто пилот.. и е катастрофа..затоае слабиот интерес за блогирање... доколку имаме добра платформа многу луѓе ке почнат со блогирање и тоа ке почни пак да цвета во македонија...
 
  • Like
Реакции: Selma

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
имав блог.....на времето....сега не го користам :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола