1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пишување на блогови

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Selma, 4 март 2012.

 1. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Сега го правам ако мислиш на мене,
  па погледав да видам што како,
  видов ти фали лајк на убавото објаснување па кликнав,
  да денес е 5.02 :biggrin
   
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Го направи конечно после толку време?
   
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Не е готов,тек сега го отворив на worldpress,
  ми треба малку време да се снајдам и да го средам.
   
 4. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Ок, значи во јуни некаде ќе има нешто ново :D
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Блогови а? Многу добра рбота за ширење информации и истражувачко новинарство во последно време.. Јас пишувам од време на време, ко ке имама инспирација. Не дека се фалам ама тесктовите ми се редовно преземани од портали. 0 денари заработено и така..
   
 6. Female

  Female Староседелец

  Зачленет на:
  18 јануари 2013
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  183
  Од лани станав блогерка, мојот блог за едно дваесетина дена ќе прави еден роденден. :)
  Како што гледам наназад секој изминат месец имам минимум еден пост. Знам на почетокот бев многу поактивна и после активноста ми се намали, ама желбата за пишување си остана иста. Почнав со поезија и проза да пишувам и онака ако ми дојдеше некоја идеја за некаков друг текст го пишував.
  Најпопуларна категорија ми е љубов (inlove) (некако на тоа поле најмногу имам инспирација).
  Исто да се пофалам дека постовите ми се доволно објавувани од читачи, ама сепак не можам да се пофалам со голем број на читачи, околу 130 души е бројката на луѓе што ме следат.(т.е ми ја лајкнале страната на фб)
  Никого не копирам, ниту имав намера да ја копирам Лајла Грејс, инспирација за пишување добив кога вака по форуми на зададени теми ќе напишам нешто и си реков ајде да си отворам катче каде што ќе си ги соберам сите дела што ги имам напишано на едно место. И така настана блогот. Пишувам за своја душа, а има многу што се пронашле во некои текстови. А, многумина ги интересира дали се што пишувам е поврзано со мое лично исксутво. А, јас одговарам дека повеќето работи не се од мое лично искуство, повеќе се плод на мојата фантазија или ликови од некои книги што ги имам прочитано па си парвам љубовни приказни и комбинации.
  Немам ниеден пост поврзан со наука, но многу животни приказни или стории се кријат позади некои текстови.
  А мислам дека некогаш животното искуство и човечкиот живот се многу поважни од било која наука.
   
 7. s2808

  s2808 Нов член

  Зачленет на:
  11 март 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  http://svetotvomoiteoci.wordpress.com/
  Ве молам посетете го. Имам недостиг на мотивација и поддршка. Вашите коментари, кои пред се ве замолувам да бидат искрени, многу би ми помогнале. Ви благодарам на вниманието.
   
 8. yourbel

  yourbel Нов член

  Зачленет на:
  26 март 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  www.yourbel.blogspot.com, повелете.. блогот ми е релативно нов и сеуште работам на сите постови кои ќе бидат објавувани на него..се надевам дека ќе го посетите и ќе ви се допадне
   
 9. M.B.A.

  M.B.A. Нов член

  Зачленет на:
  25 август 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  Ептен тазе:)
  http://odprva.blogspot.com/
   
  На Selma и Aristokrat им се допаѓа ова.
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Сите блогови што сте ги поставиле - не работат или пак останале заборавени без нови постови.
  Немате инспирација?
  Не е интересно блогови кои содржат само слики - без текст, без размисла на авторот.

  По се изгледа сеуште само мојот блог турка некако со години :)
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: