Пишување на блогови

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Сите блогови што сте ги поставиле - не работат или пак останале заборавени без нови постови.
Немате инспирација?
Не е интересно блогови кои содржат само слики - без текст, без размисла на авторот.

По се изгледа сеуште само мојот блог турка некако со години :)

Се прашувам за што станува збор на твојот блог... :zelen
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Се прашувам за што станува збор на твојот блог... :zelen
Искрено, има луѓе кои не знаат што теми обработува блогот - иако го посетиле неколку пати :)
Што да правиш, судбини :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Си напраив и јас на wordpress - https://xdreamsxromancexexcessx.wordpress.com/. Не знам дали ќе сменам theme и други детали, но сега за сега, вака ќе си биде.
m03130.gif
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ајдаа, да не ја отворев темава, немаше ни да знам дека сум имала акаунт на Блогер...мада сега баш би си отворила профил на македонски да си пишувам таму. Од странскиве, останав на Тамблр да лепам слики чат-пат и имам на Вордпрес што може ќе ми текне да го споделам кога ќе го средам саглам. :D
Сакам редовно да си „негувам“ блог, ама немам нерви за внимание да му посветувам бре...

А што се случи со нашата платформа blog.mk ?
Очигледно неплатен/непродолжен домен. Толку траат работите кај нас. (worried)
Штета, читав неколку души повремено.
Бар некаков бекап ако им овозможиле, би било фино.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Даа :( Баш ми е жал и јас следев неколку души и ми фалат вака одвреме навреме кога ќе се сетам, ова одамна беше, пред 5 години секако...од ком.мк се префрли само на .мк и после ги снема, едно време излегуваше блогот ако ја знаеш адресата, сега пред некое време пробував да ги најдам тие што ги читав, ништо не останало :(
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
Мојот е официјален блог, пишувам поеми на англиски и македонски
егзистира веќе 2 години
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Фина ствар, си имам блог кој започна како џоинт ефорт на десетина души кои еден по еден се откажуваа со тек на време, па останавме двајца за да на крај останам сам :zelen
Тоа требаше да е старт па да се развие во портал демек и такви ствари ама не крај испадна само блог-сираче кој служи како база за повремен рант на рандом тема.
 

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
27
Ако на tumblr се смета за соодветен блог, тогаш имам. Порано имав еден на блогер, потоа го префрлив на wordpress и потоа го затворив. На tumblr обично реблогнувам тоа што ми се допаѓа, често пишувам мислења за дадена тема, некои новости па потоа учествувам во некоја дискусија. Толку. На другите два блога обично пишував како мини дневник кој потоа отиде приватно и лични творби во кој тој период многу уживав да ги правам. И потоа затворив и тоа.