1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Оптимист, песимист или реалист?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Marrie, 16 февруари 2012.

 1. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Реалист со блага наклонетост кон песимизам.
  Чисто за да не се разочарам од преголеми очекувања.
  Works for me.
   
  На foREVer, slb_bobo и melpomena им се допаѓа ова.
 2. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Јас пак секогаш гледам оптимистички на работите иако понекогаш и сум свесен дека шансите за реализација се пола пола или помалку од пола. Но, секогаш се надевам на позитивен исход, а доколку исходот е спротивен, не се демотивирам, нервирам и сл. од проста причина што предходно сум бил спремен и за тоа... Ова нешто како оптимистички реалист ќе му дојде, м?
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Реалист.
   
 4. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Песимист, а песимист е оптимист со искуство!!
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  И јас сум реалист. :biggrin
   
 6. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Пијаница. Пошто не се замара сс овија три вида напишани погоре. :p
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Се` реалисти ова форумџииве. Се надевам дека се реални кон себе и декларирањето како реалисти. :zelen
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Песимист помешан со реалист. Пошто глеам како стојат работите и не се надевам на нешто повеќе дека ќе се деси
   
 9. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  Чистокрвен оптимист ! Поинаква и не знам да бидам. :svirka
   
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Зависи од ситуацијата и моменталното расположение.
  Од се сум по малку.
  Непредвидлива на самата себе најчесто.
   

Сподели: