Оптимист, песимист или реалист?

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Реалист со блага наклонетост кон песимизам.
Чисто за да не се разочарам од преголеми очекувања.
Works for me.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Јас пак секогаш гледам оптимистички на работите иако понекогаш и сум свесен дека шансите за реализација се пола пола или помалку од пола. Но, секогаш се надевам на позитивен исход, а доколку исходот е спротивен, не се демотивирам, нервирам и сл. од проста причина што предходно сум бил спремен и за тоа... Ова нешто како оптимистички реалист ќе му дојде, м?
 
  • Like
Reactions: MoonFairy