Оптимист, песимист или реалист?

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Дали гледате позитивно или негативно на работите? Или сепак сте златна средина, т.е. реални?
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
optimist : )

Изменето од модератор заради употреба на навредлив речник!
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Секој песимист е добро информиран оптимист.оптимизмот може да те отргне од реалноста :)
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
Се обидувам да бидам реалист,ама некогаш гадно си се разочарувам од песимизмот што си го носам.
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Секогаш гледам на позитивната страна, но и не заборавам да бидам реална. Се надевам на најдоброто, а го очекувам најлошото - затоа не се повредувам :)
 
  • Like
Реакции: kones