1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Оптимист, песимист или реалист?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Marrie, 16 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Дали гледате позитивно или негативно на работите? Или сепак сте златна средина, т.е. реални?
   
 2. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Често разочаруван оптимист...
   
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  optimist : )

  Изменето од модератор заради употреба на навредлив речник!
   
 5. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  Секој песимист е добро информиран оптимист.оптимизмот може да те отргне од реалноста :)
   
 6. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  песимист,засекогаш :)
   
  На Hopes му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Оптимистка:p
   
 8. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Се обидувам да бидам реалист,ама некогаш гадно си се разочарувам од песимизмот што си го носам.
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nemirna.

  Nemirna. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  84
  Секогаш гледам на позитивната страна, но и не заборавам да бидам реална. Се надевам на најдоброто, а го очекувам најлошото - затоа не се повредувам :)
   
  На kones му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  За тука имам поговорка една (пак на англиски):

  Always hoping for the best, but expecting the worst!
   
  На kones, Македонец и Nemirna. им се допаѓа ова.

Сподели: