1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Оптимист, песимист или реалист?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Marrie, 16 февруари 2012.

 1. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  Оптимист...дефинитивно....:)
  Реална сум, да, но сепак она оптимистичкото во мене секогаш доминира и секогаш сакам да ја гледам ведрата страна на нештата...и ако не испадне онака како што сум се надевала или како што сум очекувала, не се демотивирам, не се разочарувам, туку терам напред...
  Никогаш за ништо во мојов живот не сум размислувала песимистички....
   
 2. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  оптимист,
  понекогаш ме фаќат песимистички елементи, и чекам да паднам у депресија,
  ама чудно бреее, многу брзо ми минат тие моменти, и човек не може на раат да биде песимист..:nah
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Јас сум реалист, никогаш не сакам да сум оптимист па после тоа да се разочарам :)
   
 4. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  Опортјунитист
   

Сподели: