Омилен и најнеомилен предмет во основно/средно

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Основно омилен :Историја и Англиски
А не омилен : MATEМАТИКА :mad:

A средно омилен:Право и Пракса и Англиски
А не омилен повторно МАТЕМАТИКА :banghead :(
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Англиски - најомилен отсекогаш! :)
Најнеомилен - биологија. :stomp Го замразив предметот уште од основно со наставничката. Ми се двоеше само таа 4 секогаш низ 5ките (бубалица, шта чеш :rofl).
 
  • Like
Реакции: UnFleur

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
омилени: основно - англиски, средно - органска хемија
најнеомилени: основно - историја :mad: , средно - математика :mad:
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,621
1,123
Омилен физичко се знае :playfull и географија, иако и во основно и во средно многу ме замараа професорките, јас пак си го сакав и си го учев мноооогу!
Најнемолени хемија и физика, од увек ме мрзело да ги учам...
 

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
27
Во основно: најомилен - Историја , најне: Хемија
Средно : Физичко, а најне : Агенциско работење ( 4 часа по ред ) и ај седи да те видам.
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Во средно омилен ми беше Пракса и Вовед во право, а не ги сакав Социологија и Канцелариско.
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Омилени: Ликовно, англиски и германски
НАЈНЕОМИЛЕНИ: математика, историја (седев во прва клупа и многу зборев дури го слушав професорот, па професорот ме прекрсти во Наполеон...Мултитаскинг експерт)... И титулата на најнеомилен предмет и припаѓа на ХЕМИЈАТА...